kedilerin hormonlarının coşması durumu. güzel uykumdan viyak viyak sesler eşliğinde uyanmama neden olan durumdur aynı zamanda. arkadaş bütün bir yıl bekliyorsun, bir ay daha dayanamadın mı dedirtir insana. her çalının içinden 3-5 kedi fırlıyor ne zaman görsem. 2 de değil bunlar toplu halde gideriyorlar ihtiyaçlarını sanırım. garip...
"küresel ısınır da hava bu kadar mı ısınır" dedirten olaydır. daha ocaktan kızışmaya başlayan kediler, mart gelince ne yapacaklar, insanı meraka düşürür bu olay. olay öyle bir boyuta geldi ki kedileri durdurabilene aşkolsun. geçen sene bu aylarda beşinci kattan sokaktaki kedileri görüp atlayan bir tosuncuk biliyorum. elini kolunu kırıp oturdu tabi evinde. kedilere tavsiyem sakin olsunlar, sabretsinler ki ilerleyen zamanlarda da cinsel hayatlarını doyasıya yaşayabilsinler. *
(bkz: genç kediler rahatsız)
(bkz: bazı sözlükçülere hergün mart)
miyaaaaouououvvv* maaaavvvvvvv * * * seslerini (ya da seronomisini) erken duyacağımızın işaretidir.
(bkz: ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış)
geçen sabah tanık olduğum olay.doğaldır olsundur.ama sabahın 7'sinde beni baya dumura uğratmıştır.söz konusu olay şöyle gerçekleşti.

sabah okula gitmek üzere apartmanın kapısını açtım ve iki kedi önümde işi pişiriyordu.

miyooov ve miyaaavv sesleri yankılandı.
400 metrelik bir yolda yürürken veya araba ile geçerken her 50 metrede bir karşıdan karşıya bir dişi kedi ile ardındaki abazan kedinin geçmesi durumudur. hayretler içinde izlediğim çabaları umarım karşılık bulur .. **
Etraflarında bu kadar çok sevişen öpüşen, ahlaksız, başı kıçı açık çift varken normaldir efendim, evet.

(bkz: şakirt troll tadında entry girmek)
bazı kimseler tarafından küresel ısınma ve dünyanın dengesinin bozulmasının yan etkileri olarak gösterilendir.

bilindiği üzere hayvanların içgüdülerinin çoğu mevsim ve doğa olaylarıyla ilintilidir. kedilerin mart ayı gelmeden azması da bu konunun alt başlıklarında incelenmelidir.