bugün

Bu yıl kazandığım üniversitedir. En büyük yerleşkesi Başıbüyük yerleşkesi, ardından Göztepe yerleşkesi ve Anadolu Hisarı yerleşkesi gelir. Türkiye'nin en köklü ve en iyi üniversitelerindendir.
istanbul gibi ulaşımın sıkıntılı olduğu şehre pazartesi sabah 8.30 da ders koyacak kadar saçmasapan insanlara, idarecilere sahip üniversite. sonraki second, geç kalınca hoca kafa açacak.
okuduğum üniverste.
Dört yıl içinde tuvalete giderken göztepe kampüsünde piyano sesinin yerini horon müziğinin sesinin alacağı güzide okul.
Orda bir teyze vardı o aktifleştirince bilgisayarı kullanabiliyorduk bir zamanlar da şimdi okul numaran ve bilişim biriminden aldığın şifreyle giriyorsun. Orası da açık anfinin arkasında.
ülkücü dolu bir okul geçirdiğim bir sene ve aynı zamanda kaybettiğim bir sene olarak tarihime geçti.
iyi sayilan baska bir universiteyi tercih etme sansiniz varsa dusunmeyin, marmarayi yazmayin.
*ilgi duydugu cinsiyetten birilerini kesmek icin kutuphaneye gidenlerle dolu universite.
*aktif kulup sayisi az yahut duyurmakta basarisiz.
*iyi bir fakultede degilseniz entelektuel birikimi olan ya da en azindan olmasini isteyen kisilerle tanismaniz dusuk ihtimal.
*kutuphanenin olanaklari fena degil, ancak aradiginiz kitap baska bir kampusteki kutuphanede olabilir.
*dans kurslarina katilmak isterseniz muhtemelen baska bir yerde katilmaniz daha faydali olur. zira egitmenler yeterince iyi degil.
hic mi iyi sey yok derseniz:
*yemekhanesi ucuz, yenebilir.
*universitenin hocalari genel olarak iyi, bolumden bolume degisir ama bu. gelmeden once mutlaka sorusturun.
ozet: gelmek istiyorsaniz bir daha dusunun, vazgecene kadar dusunun.
oturduğunuz semte göre bölüm seçebileceğiniz güzide istanbul üniversitesi..

bir dakika biz bu espriyi 2002'de yapıyorduk siz hala yapmıyor musunuz?
Başkumandan rte nin mezun olduğu okul.
görsel
Okull. Biricik Okulum bebeğim benim. Onceki entrylerden Anladigim kadariyla sadece ben seviyorum galiba.

Olm çok güzel lan. Kampuste Bi yerde oturup çay içerken bacaklarinizin arasindan tavuk ordek kedi vs geciyo felan. Tavuk diyorum. Ördek diyorum. Geçiyo diyorum!

(bkz: marmara üniversitesi acıbadem Kampüsü)
Arkadaşım okuyo oldukça iyiymiş.
leş gibi bi varoş üniversitesi. 50 bin kişiyle okumak var, bi de 3 bin kişiyle.
işleyişi ağır, öncelikleri tutarsız, kampüsleri dağınık, kalabalık üniversite. Bi Haydarpaşa vardı iftihar tablomuz, o da gelin oldu gidiyor.
niye hiç denizlili ile tanışamıyorum burada? egeli olsa bile yeter hatta. hemşeri bulmakta zorlandığım üniversite.
istanbulda bulunan güzide bir üniversitedir

demirler ve betonlar bir yeri güzel yapmaz önemli olan içindeki insanlardır.
Çok fazla format ve resmiyet sahibi bir devlet üniversitesidir.
Benim gibilere hiç uygun değil yani. şimdi dikey geçiş şartları okuyorum internetten, bakalım ne olacak.
bir bilim kurumu niteliğinden uzaklaşıp başka ufuklara yol almakta olan üniversitedir. aynı üniversite yönetimi, hukukla ilgili bir panele, konuklardan biri deniz gezmiş'in ağabeyi diye izin vermemişti.

(bkz: üniversite de gençlik ve namaz paneli)
enteresan olarak marmara bölgesinde bulunur.

(bkz: ufku 35 katına çıkaran bilgiler).

mesela karadeniz teknik üniversitesi de karadenizde bulunuyormuş.
Tezsiz Yüksek Lisans Programı tam bir fiyasko olan okul.10.000 TL ücret alıp, lisans dersleri görmeye geliyorsunuz.Hocalar size güzel bir piliç gözüyle bakıyorlar.
1 yılda öğrendim ki kesinlikle paranızı heba etmeyin.Gidin 3-5 daha verip en kötü özel üniversite de Tezsiz Yüksek Lisansınızı yapın.
istanbulda olmanın ekmeğini yiyen dandik okullardan "sadece" bir tanesi.
sikmeye karı bulunmaz o derece kötüdür yani.
Sanırım kar tatili yapmak için 3 metre kar kalınlığı şartı arıyorlar. Bazı bölümlerde de aşırı az devamsızlık hakkı var.
Tabii, normal günlerde bile günde 4 saat yolda harcayan öğrencileri hiç yok çünkü.
Neyse o zaman, merkezi geçişe bakacağız artık.
göztepe kampüsü candır.
yüksek lisansına kabul edildiğim üniversite. Daha dakka bir gol üç beş amk. Deli ettiler ilkellikleriyle beni. Kendi profesörleri okulu adamdan saymıyor,sikine takmıyor,küçümsüyor. Sonra Bu okuldan bilim çıkmasını bekle. Herif buranın Yüksek lisansından çok bişey beklemeyin bilim dünyanın sayılı bir kaç üniversitesinde yapılıyor diyor. Ama unvanı prof. Seni prof yapanı sikmek lazım amk. Marmara Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden değil mi amk. Sen marmarayı küçümsüyorsan fırat üniversitesinde okuyan napsın? Kastamonu'da okuyan napsın? O üniversiteyi bilim yuvası yapması gerekenler "siktiret ne sizden ne bizden bi bok olmaz" kafasındalar amk.

Ayriyeten ders seçimi yapıcam rezil rüsva ettiler lan. Kafayı yedim artık. Ulan bir okul bu kadar mı ilkel olur. Heriflerin açılan dersler diye yayınladıkları exceli ilkokul çocuğu hazırlar ve bunlardan daha profesyonel hazırlar. Adamlar tek excel belgesinde iki sekme yapıp iki sekmeye de aynı dersleri yazıp her dersi iki sekmede de iki farklı gün saat ve yerde yazmışlar. Yetmemiş, sistemde açılan derslerde nerede ne zaman olduğu yazmıyor. Ben neye göre ders programımı hazırlayacam?

Varsa marmara yüksek lisansa başlayan veya yapmış bitirmiş olan,allah rızası için bi yardım etsin gardaşlar. Ders seçimi yarın bitecek herifler daha bugün yayınlıyor ders programını. Onu da sikik sokuk yayınlıyor.

Edit-ekleme:özel bi üniversiteden mezun oldum. Burayla ilgili de gerçekten kendimi geliştiririm diye düşünmüştüm. Ama eğer şuan yaşadığım salaklıklar ilerde de devam edecekse sıçtım resmen. Özel üniversite daha iyiydi amk bundan. Daha sistemliydi. Hemde yüksek lisansta oluyor bu saçmalıklar. Danışman ders seçimlerinin olduğu günlerde okulda yok. Sekreteri bi bok bilmiyoz biz diyo. Herkes birine yönlendiriyo. Bu işler bu kadar baştan savma olmamalı. Yani en azından bence böyle.
Resmi işlemlerdeki fazladan bürokrasi formaliteleri ve çıkmazlarla Beni hayattan bezdiren ve bu sebeplerle ailemle dahi aramı bozmayı başaran, ayrıca bende yaşama gücü bırakmayan üniversite.
Yazacak arkadaşlara sabır metanet ve güç diliyorum.
Yemekhanesi çok iyi.Ayrıca...Neyse bu geldi aklıma sadece.