bugün

şüphesiz çoğumuz bunu yaşamışızdır dostlar. onların o ihanete uğramış yüz ifadelerini görmemek için ne taklalar atmışızdır kimbilir. bakışları karınızı aldattığınızı öğrendiğinde karınızın size attığı bakışlarla inanılmaz derecede aynıdır, ekmek almaya gittiğinizde paraüstünü verirken yaptığı tripler aldatılmış eş tripleriyle benzerlik gösterir, aynı şekilde gözgöze gelmemek için çabalarsınız falan..

artık buna bir son vermenin zamanı geldi. buradan tüm dünyanın bakkallarına sesleniyorum, bıçak kemiğe dayandı. açık mektup münir özkul tiradıyla gelsin..

bak bakkal kardeşim. koskoca adamsın. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi geliyor her gün dükkanına. yakışır mı sana üç kuruş için gıcık gıcık denyoluklar yapmak? yakışır mı bunca garibana karda kışta psikolojik baskı yapmak, madara etmek!? ama nasıl yakışmaz, sen değil misin üç liralık nescafeyi beş liraya satan, bir damlacık nescafe saaddetimizin içine eden. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar aç bilaç. ama ben boşuna konuşuyorum. öğrencilik nedir bilmeyen adama öğrenciliği anlatmaya çalışıyorum. hıh.
150 liralık veresiye hesabını şişire şişire 250 yapan bakkallardan alışverişi kesince olabilecek durum.
(bkz: dün gece hiç tanımadığım bir markete)
(bkz: trasli kafayla eski berbere yakalanmak) olayı gibi bir durumdur.

adam sitemlerinde haklıdır, siz değişiklik peşindesinizdir. *
* bakkal ve benim aramda gecmis bir guncedir.

ic ses *
oh mis alisverisimi yaptim, cok harcadim ama olsun.hmm salcami da almisim oh oh.
*
al iste kapinin onunde, ters ters bakar simdi, gidip ekmek mi alsam acaba gonlunu almak icin.dur en iyisi posetlerdeki markalari gostereyim abi yok iste bakkalda o markadan.o da gibicibi tras bicagi satsaydi.dur dur yorgun bi sekilde geceyim en iyisi.posetleri birakip gider ekmek alir cikarim.bakkal zati kredi kartida gecmiyor.yani pazarlarda bile geciyor artık.evet evet.ekmek falan da almicam anasini satiyim.
Ben bizim bakkali market alişverişinde yakaladım.
Utanmadan sepeti doldurmuştu.