bugün

Şüphesiz ki dehşet bir sanat eseridir. lan galiba ya ben sanattan anlamıyorum ya da millet saçacak yer arıyor. evet.
görsel

http://www.dailymail.co.u...ontemporary-art-sale.html
eski parayla 82 milyon lira vermeyeceğim tablodur. isterse über bir sanat eseri olsun arkadaş. o nasıl bir para vermek yarabbi, seni tanıma...
Böyle bir şekilde para aklamak mümkündür. Uyuşturucu parasıyla bankaya yatıramadığın için - bkz ; sıfırla bilal ne demektir; ne işe yarar - tablo alırsın, 2 yıl sonra 82 milyona satamazsın da 60 milyona satarsın. Böylece tablo sattığın için kazandığın 60 milyonu kendi adına kullanıma açabilirsin.

Üstelik satın alan da gizliymiş.

Bu sebepten dolayı o ünlü van Gogh ları da vinci leri satışa hiçbir zaman çıkarmazlar.1 milyar dolar fiyat koysan o 1 milyar doları verip o tabloyu alacak bi mafya babası çıkar.
Şu tablodan nasıl bir şey anlamıyorsunuz hayret ediyorum.

Tabloya biraz dikkatli bakınca talisca nın muhteşem sol ayağınlan attığı golu görmemek için kör olmak lazım.
Götünü renkli fotokopi çekmiş gibi bir tablodur.
Fikir sahibi olmadığınız bir konu hakkında konuşmak kolay. Size göre Van gogh ta iyi ressam değildir.
82 milyon dolar veren güruhun beynini sikeyim.

tanım: normal bir tablodur.
(bkz: ben şok)

çok pahalıya gittiğini düşündüğüm tablodur.
ya da gerçekten anlamıyoru(z)mdur sanattan.
her gün yaptığım tabloyu adamlar 82 milyona satıyor

neyse bir daha tuvaletten çıkarken çöpe atmayayım peçeteyi.
doğuştan ilham sahibi ve yetenek sınavıyla endtas kazanmış biri olarak şunu söylemeleyim ki; bu tabloya verilen paranın sebebi kara para aklamaktır ve bu tablo ressamın spontane veya kendini aşırı yeteneksiz hissettiği bir anda "filanca anlamı taşısın amacıyla bile yapmadığı" ancak sonradan "bunun anlamı şu" dediği bir tablodur. şimdi "siz sanatsal bakamıyorsunuz" veya "size göre van gogh'ta beceriksiz" diyenler siktirsin gitsin lütfen.

boşluk duygusu veriyormuşmuş..

bana o kadar da boşluk duygusu vermiyor, kırmızı tonlar çok parlak, alt bölümdeki yansıma nesnel bir şeyin tablo edildiğini düşündürüyor... ortaya doğru koyulaşsaydı ve alttaki yansıma olmasaydı belki biraz boşluk duygusu verebilirdi... eöööh...

gerçi parası yokken böyle bir şeyin 100 liradan fazla edeceğini düşünen, "efendim bu şöyle fena tablo, böyle anlamlı tablo" diyen insan çok zengin olursa 82milyon da verebilir.. yeryüzü enayi hırto kaynıyor.
Minimalizmin anlatıldığı güzel tablo.
(bkz: kara para aklama)
Yüzyılın üçkağıtçılığı. Andy warhol'dan sonra bu adam. El birliğiyle bitirdiniz bu çağı. Şimdi de rekor tazelemiş:

görsel