1. 1.
  kelimeler arasındaki müthiş uyum sebebiyle, kulağa iyi bi şeymiş gibi gelse de, yasal olmayan yollarla elde edilen paranın meşru kılıflara bürünmesi ya da kaynağının saklanması işlemidir.
  3 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  hizmetsiz kazanclari yurt disindaki gelismemis ulke bankalarina gondererek resmilestirip ulkeye sokma yontemi vardır.
  2 ... haznedaroğlu
 3. 3.
  (bkz: kumarhane)
  1 ... delikanlımühendis
 4. 4.
  yasal olmayan yollardan kazanılmış paranın kaynağını bilinemez hale getirmek.
  (bkz: kara para)
  3 ... the kene
 5. 5.
  off shorehesaplarla gayet güzel yapılabilen hede
  1 ... siberr
 6. 6.
  (bkz: aziz yildirim)
  ... butcher
 7. 7.
  (bkz: kara para aklama yöntemleri)
  1 ... halit ayarcı
 8. 8.
  (bkz: nilufer turizm)
  ... sivil itaatsiz
 9. 9.
  bir örnekle açıklarsak:
  Şimdi siz mafya babasısınız. uyuşturucu satarak, 10 milyon dolar kazandınız diyelimki. fakat şaşalı yaşamınız dikkat çekiyor.Maliye "ulan adam 2 kuruş vergi ödemiyo, ama şunun yaşadığı hayata bak" demek üzere. Acilen paranızı yasal yollardan kazanılmış gibi göstermeniz gerekiyor.
  Hemen bir şirket kuruyorsunuz. bilmem ne ltd.şti. Kurulan şirketin sonundaki ibareler ne kadar çoksa,laf olsun diye kurulma ihtimali o kadar yüksektir. Hemen bütün paraları şirketin sermayesine geçiriyorsunuz.
  veya, paralarınızı doğru, pasifikteki kurulmuş bankalara yolluyorsunuz. Paranıza kimse karışamayacak, kara kara düşünmeden kara paranızla mutlu bir yaşam süreceksiniz.
  1 ... maksat muhabbet
 10. 10.
  Karaparanın, elde edenlerce meşruiyet kazandırılması amacıyla değerlendirilmesi, bu yolla elde edildiği bilinen karaparanın başkalarınca iktisap edilmesi, bulundurulması, elde edenlerce veya başkaları tarafından kullanılması, kaynak veya niteliğinin veya zilyet ya da malikinin değiştirilmesi, gizlenmesi veya sınır ötesi harekete tabi tutulması veya bu hareketin gizlenmesi, failin kaçmasına yardım etmek amacıyla kaynağının veya yerinin değiştirilmesi veya transfer yoluyla aklanması veya karaparanın tespitini engellemeye yönelik fillere, denir.
  2 ... bilgistan