bugün

12-13-14 haziran da mardin de yapılacak olan zirvedir. 3 gün düşünülen bu seyahatimiz de o yörenin çocuklarına kitaplarla, oyuncaklarla, kırtasiye malzemeleri ile gitmeyi düşünüyoruz. kitaplarla katılımınızı bekliyoruz, haydi gel bizimle ol diyerek. orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür sonuçta.
memleketimde yapılacak olan zirvedir. zaman uygun olursa kesin orada bulunucam.
uludağ sözlük yönetiminin de desteklemesi gereken zirvedir. gidemeyecek yazarların gidecek olan arkadaşlarımıza kargo yolu ile kitap kırtasiye eşyası vs. gibi malzemeleri yollayarak destek olması gereken kampanya.* *

not: bu entry i okuyan moderatörlerin zall'a ulaşarak bu konu hakkında bilgilendirilmesi gerektiğini düşündüğüm hoş bir gelişme. sizde neden reklamlardan aldığınız 3-5 kuruşla birşeyler yapmayasınız, sözlüğün daha çok reklamı olmaz mı ayrıca. bırak reklamı filan, insanlık için yapmazmısınız bunu ? destekleyin, destekletin...
madem mardin'e gidilecek çelik yelek götürelim çocuklara kitap defter ne yapacaklar ne anlarlar garibanlar. bomba olur, mermi olur ne bilim bilimum mühimmat götürsek daha faydalı olur gibime geliyor.
zamanına bağlı olarak belki de en yakınında bulunabileceğim zirvedir. gelir ablamlan dolaşırım. ordan da işimizi anlatınlanları yapar döneriz. müthiş olur gibime geliyor.
katılmayı çok istediğim, sağlık sorunum olması dolayısıyla ne yazık ki katılamıyacağım zirve organize edenleri ve katılanları kutluyor ve destekliyorum.
güzel fikir. harika fikir hatta. seviyorum sizi gençler. katılımın yüksek olması en büyük temennim...

efendim?? yok bişey, gözüme toz kaçtı sadece... *
bu arada, zall'ın da finanse etmesi gereken zirvedir bu. zira, uludağ sözlük adıyla gidiliyor oraya.
güzel düşünülmüş ve hala sosyal sorumluluklarımızın olduğunu bize hatırlatmış olan zirvedir. gönül isterdi ki bu zirveye iştirak edelim. lakin yaz okulundan tüm kalbimiz, ruhumuz ile destek vereceğimizden şüpheniz olmasın.
bu ülkede aklı başında insanların olduğunu da hatırladığım zirve. başlığın sahibini tanıdığım kadarıyla(not: çok tanıdığım söylenemez ancak birkaç cümlesinden olsada çıkarttığım üzre)atamın "herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayıgörev edinmelidir." sözlerini kendine düstur edinebilmiş bikaç kişiyi bulabilicem orada.
normal olarak hiç bir alakam olmasada mardinle. ve en doğuda il olarak ankarayı görmüş olsamda.gitmek için elimden geleni yapıcam. yalnız gerekenlerin tam olarak olduğu bir liste yada gönderilecek şeyler açısından ilk derecede öneme sahip şeylerin belirlenirse daha çok yardımda bulunabileceğimizi düşünüyorum.
keşke ben de gidebilseydim dedirten zirve. bari gelmeyenler için bir hesap numarası falan verilse de çam sakızı çoban armağını 3-5 kuruş da biz yollasak. üniversite yıllarımda orta anadoluda bir köy okulunu ziyaret etmiştim arkadaşlarla. çocuklar size yarı peygamber muamelesi yapıyor, söylediğiniz her şeyi "aha lan hayatın sırrını verdi işte" der gibi dinliyordu. Çünkü bu zamana kadar kimse onları ziyaret etmemişti, karşılıksız bir şey almamışlardı. Sonra hediyeleri dağıtmaya başladığımızda verdiğiniz kitaplara, kutsal metinler gibi davranıyordu. gözlerdeki o çılgın sevinci görmek isteyenler, akşam başını yastığa koyduğunda "işte bu'dur, karmada bugün tavan yaptım" diyerek huzur içinde uyumak isteyenler, katılın. Yalnız o çocuklar için değil, kendiniz için de katılın. göreceksiniz biraz kalp yumuşamasının kimseye zararı yoktur.
en kisa zamanda duyurusu yapilacak olan zirvedir. * * yardimci olmak isteyen tum yazar arkadaslarin yardimlarina acigiz.
bizzat katılmazsak da gönülden desteklediğimiz ve katkılarmızı esirgemeyeceğimiz en anlmalı zirvedir.
gelmiş geçmiş en düşünceli ve en anlamlı zirvelerden biridir. farklı olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

cumhuriyet, insanların devlet katında birey olması demektir. haklara sahip olması demektir. ülkemizin yeni bireylere ihtiyacı var. cumhuriyet ve atatürk'ü tanıyan bilen bireylere. bu bireyleri yetiştirmek, onlara yardım etmek yine bizlere düşüyor.

desteğimi alan, hasır altı edilmemesi gereken zirvedir.
12 haziranda gerçekleştirilecek zirvedir.
- taş gibi kızlar gelecek mi?
- yok
- içki su gibi akacak mı?
* ı-ıh
- e ortam vardır herhalde!!
* ortam derken?
- anladın işte be ehehe
* yok be gülüm
- kız yok, içki yok, ortam yok ne var lan it!?!?
* kitap var, okul var, çocuklar var...
kız olmayacaksa zirve olur mu durumu. ama bu zirve böyle "boktan" bir zirve işte. çocukları sevindirmek, onlara siz bizimsiniz diyerek "şeker de yiyebilisinler" demek adına topitop dahi götüreceğimiz zirveyi kim neylesin tabi ki. varsa yoksa laga luga lazım millete. olsun be, yazdık bunu bir kenara. satıldık ey halkım unutma bizi. ama biz söz verdik gideriz yine de aslanlar gibi.
uludagsozluk olsun yardimin ismi. keske bir de hesap numarasi acsaydiniz.
Sözlüğün dayanışma adına açtığı önemli bir kapı. CAnı gönülden desteklediğim, gelmek istememe rağmen gelemeyeceğim organizasyon.
(bkz: güzel insanlar iyi ki varsınız)
' 17 mayıs'da olsaydı da katılsaydım' diye hayıflandığım zirvedir. mardin'den daha yeni kurtulmuşum, tekrar gitmek için erken biraz. lakin sizin görmenizde fayda var; oturup bir mırra için, kaburga dolması yiyin (gerçi ben sevmedim), telkari alın vs. götürdüğünüz kitapların bir kısmını da akdoğan ilkokuluna bırakırsanız tam süper olur. güneş yağınızı da unutmayın, çöl sıcağı sizi bekler.
(#5350773)
karabekir paşanın atatürke sunduğu doğu raporunu anımsattı zirve. paşaya göre bölgeye ne eğitim ne kültür götürülmemeliymiş zira orda yaşayan insanlar eğitilirse devlete baş kaldırırmış.
eğitmedik yıllarca, geri plana attık, görmezden geldik, kaderlerini aşiret ağalarının eline bıraktık, kürt diye bişey yoktur dağ türküdür bunlar dedik, aşağıladık, horgördük...
bizden öncekilerin yaptığı hataları telafi etmek adına gönülden desteklenmesi gereken, devetin ayıbını milletin örteceği bir proje.
iyi güzel de gözünüzü seveyim uludağ sözlük adını kullanmayalım zirvesi. düşünsenize bi' "nerden geliyor bunlar" diye sorulduğunda oradaki öğretmenlerden yahut imkanı olan öğrencilerden birinin uludağ sözlük'e girdiğini.
şu sözlükte geçirdiğim 3 yılda en çok katılmak istediğim zirve idi..
kendim de dahil olmak kaydıyla ne kadar duyarlı! olduğumuzu gösterdiğimiz zirvedir. ulan diğer zirvelere, ayhh chok sheker cocuklarla ya da taş gibi hatunlarla tanışacağım zirve, 3 saat kalan zirve, 28 saat 15 dk 2 sn kalan zirve diyerekten skindirik entrilerle sol frame taşıyoruz. ama burda bir sosyal sorumluluk projesi var bi bok yemiyoruz. lafa gelince hepimiz sorumluluklarının bilincinde birer vatansaşız. neyse ben gidip köşede biraz utanayım kendi adıma...
katılarak bir nebze olsun muhtaç kimselere yardımcı olmak istediğim zirvedir.