bugün

geldiği 1,5 sezonda 2 şampiyonluk kazanmış almanya ya da italya da oynasa muhtemelen milli takım aday kadrosuna çağrılacak kalitede olan beşiktaşlı stoper. belki muhteşem hızlı değil ancak oyun görüşü, fizik kalitesi, top hakimiyeti üst düzey. fiyat performans olarak muhteşem bir transfer. ancak lyon yolcusu gibi. muhtemelen Q7 çin işini reddedince bunu satmak zorunda kalıyoruz. bence yangın anında oğuzhan-tolgay ve atibayla beraber kurtarılacak oyunculardan. ama satmak el mahkum. gidişine çok üzüleceğim bir oyuncu. gerek karakteri gerek aile yaşantısı gerekse de takımı sahiplenişiyle gerçekten unutulmayacak bir oyuncu oldu 1,5 yılda. giderse yolu açık olsun
lyon a gidecegi soyleniyor. lyonun sistemine bile uymaz ki amaclari ne acaba. 30 yasinda 8 milyon euro iyi aora ama mitrovic in 4 ettigi yerde bu adam 80 eder. yani bosa kullanilacaksa satilmasin daha iyi.
transfer edildiği zaman fener ve galatasaray taraftarı tarafından dalga geçilen futbolcu.

almanya liginde küme düşmeye oynayan takımdan futbolcu mu alınır, bu nasıl vizyon diye dalga geçen futbol cahillerinin beynine beynine vuran futbolcumuz.

lyon kendisine ciddi ciddi talip. 7 milyon avro teklif edildiği söyleniyor. 7 veren 10 da verir.
futbolda bir stoper için 30-31 yaş en iyi zaman. hem hala diri, hem tecrübeli olurlar. ayrıca lyon'un verdiği 7 milyon euro az.
Hava topundan önce ayağının kaliteli olması ve oyun kurabilmesi gelen beşiktaşımızın defans kayası.
Bu adam için ne söylesek boş... Ersan'ın apar topar Çin'e kakalandığı stopersiz kaldığımız bir devre arasında alınmıştı alexis'le. Dauglas, vida, gill falan beklerken bu adamla anlaşıldığını duyunca bayağı sövmüştük. Ağam bizle eğleniy diye. Ama ffp'den ötürü yapacak bir şey yoktu. ilk maçına çıktığı akşam herkesi göt etmişti. Mabedde en fazla gol atanlardan birisiydi. Kalan 17 maçı kazasız belasız atlatak diye apar topar alınan bir adam adeta takımı taşıyordu. Şampiyonluğu getiriyordu. Doğal olarak bonservisini aldı yönetim.
Bu sene de olağanüstü bir sezon geçirdi.
Şimdi 8-9 milyon euro'ya lyon'a gidecekmiş.
Lyon da akıllı amk. aynı kalitede oyuncuya 25 vereceğine ffp'den başı yanan, dışarıya yüksek fiyatlarla pek az oyuncu satan bir türkiye ligi takımından 8 milyon euro'ya stoper alıyor.
beyni olan topçudur. doğada ender bulunan bu türe genelde ispanya ve ingiltere'de denk geliriz.

not: fb maçındaki ağır sıçışını unutmadık ama tüm sezona bakınca durum bu.
iyi futbolcudur ama abartılmaktadır.

ersan dan iyi değildir. gerçekten övülmesi gereken bir özelliği varsa karakteri, hava toplarındaki hakimiyeti ve ara sıra önde doğru hamle yaparak topla oynaması....

ancak 5 milyondan fazla etmez. lyon antrenörü de marcelo ya öyle övgü dolu sözler sarf etmedi zaten. aradığımız tipte bir oyuncu ve bu yüzden ilgileniyoruz dedi. vida devre arası bedava gelebilir. o zamana kadar ersan ya da çinden daha kaliteli bir defans oyuncusu alınarak idare edilebilir.
haber 1903 yazdı 7.5 milyon euro'ya satılmış.

ayrıca sözleşmede 10 milyon euro'ya kadar çıkabilecek ek maddeler varmış.

marcelo bulunmaz değil fakat. riske ettik sağlam bir bölgeyi.
eğer satıldıysa gerçekten yazık oldu. benim anlamadığım forvet eksiğimiz var diye bu adamı satıyoruz , sattıktan sonra hem forvet hem stoper eksiğimiz olmuyor mu ? hadi burdan gelecek parayla golcü aldın diyelim, stoper ne olacak ?
tosic, mitrovic felan yemez haberiniz olsun. oraya çivi gibi birini alıp pepenin yanına dikmeniz gerek.
Piyasasının üstünde bir fiyata transfer olmuş eski futbolcumuz kaliteli stoperimiz.yerine adam alınmazsa ki o parayı forvet ve kanat transferi için harcayacaklar umarım tosic değil de mitroviç oynar ben pepe ile birlikte iyi bir uyum yakalayacağını düşünüyorum bakmayın sırf bonservis bedeli yüksek diye mitroviçi karalayanlara
Bu yönetim şu ana kadar hep güzel işler yaptı bu sene de bu böyle devam edecek.
beşiktaş'ın Hannover 96’dan 2 milyon euro'ya transfer ettiği, 8.5 milyon Euro'ya ise Lyon'a sattığı futbolcu.
bu paraya stoper avrupadan tr ye alınır ama tr den avrupa pek gitmez iyi transfer mitroviç yada miloseviçden umutluyum ikisinden biri adam olur. atınç da var
Beşiktaş'ın finansal olarak başarılı transferi. Keşke kaybedilmeseydi, yazık oldu, şimdi yerine yenisini bul....
Satılması ile Yatırım amaçlı alınan mitrovicin gelişmesinin yolunu açan futbolcu.
fabricio-gökhan gönül-marcelo-pepe-adriano 5'lisinden ettiniz ya, silkeyim forvetini de, kanat oyuncusunu da, töre'nin sakatlığını da... bu saatten sonra hiçbir şey sikimde değil alacağınız santrfor da, kanat oyuncusu da.büyük kaptan tolga'yı, franco'yu, milosevic'i, pektemek'i falan kadroda tutmaya devam edin siz, ayrıca hazır hızınızı almışken tolgay'ı, oğuzhan'ı, atiba'yı falan da satın forvet alırsınız o paralarla.
Lan ne abarttınız be. Sanki Sergio ramos'u sattınız amk. Beşiktaş kadrosunda 8,5 milyona satılmayacak adam yok Marcelo kim amk? Bu adama o parayı veren net enayidir. Beşiktaş'a gelmeden önce hannover denen sikko takımda bile tutunamamış bir adam. Burada da ekstra bir özelliğini görmedim. Orta seviye bir stoper işte. GS ile fb'nin bok içinde yüzdüğü dönemlerde iki şampiyonluk aldılar diye dandik topçularını dünya yıldızı zannediyorlar amk. Şampiyonlar ligi'nin en basit grubundan bile çıkamayan, lyon maçında şansı sayesinde hezimetten dönen, kiev'den 6 yiyen takımın stoperine verilen bu para tam bir fiyasko. Ederi 3 milyon falandır en fazla. Klasik Beşiktaşlı abartması işte. Aynısını pas yüzdesi düşmesin diye yan ve geri pas virtüözü olan atiba'ya da yapıyorlar.
yolun açık olsun adam.

1.5 sezon formamızı giydi ama sanki 10 yıldır takımda gibiydi. hem saha içi hem saha dışı performansını asla unutmayız.
Beşiktaş'ın Lyon'a itelediği kazma. Hem de7 milyon Euro'ya. Valla helal olsun ne diyim. Evet.
Tüh be..fotoğrafa baktıkça içim acıyor.
https://galeri.uludagsozl...nio-guedes-filho-1483064/

ne geleceğinden bahsediyor bu dingil gelmiş 31 yaşına. şaşıyorum doğrusu benim dışımda bunu beğenmeyen beşiktaşlı yok mu gerçekten?

oytun'a katılacağım hiç aklıma gelmezdi.

(bkz: #37202141)

resmen kazıkladık olum gitti diye söylemiyorum sığırın tekiydi hareket kabiliyeti olmayan, kolayca çalım yiyen ve çalım yedikten sonra geri koşup adamı takip edemeyen.
yaptığı hatalar şampiyonlar ligi seviyesinde affedilmezdir. 2 sezon önce fenerbahçe deplasmanın'da 2-0 yenildiğimiz maçta yediğimiz 2. gole açıp bakın bu davarın koşacak mecali bile olmadığından yemiştik golü. fenerle son maçımızda yaptığı aptallığı hiç söylemiyorum bile. büyük topçu değil, hırslıydı sadece. unutmayın ki biz ersan gülüm ile de gayet iyiydik. buna ihtiyacımız yok içiniz rahat olsun. pepe tosic ikilisi her türlü yeğdir. andres beck ibnesini de yolladıktan sonra içimin yağları hepten eriyecektir.

ek olarak: adama bak lan hadi gittiğin yer için güzel şeyler söylersin taraftara elinden geleni yapma sözü verirsin de 'lyon'u brezilya da herkes bilir ama beşiktaş'ı bilmez', 'beşiktaş iyi ama tabii ki lyon daha iyi' demek resmen ibneliktir. karaktersiz olduğunu gösterdi.
satılmasa belki de beşiktaş çeyrek final oynayacaktı.
Beşiktaş ın dar zamanında satmak zorunda kaldığı büyük stoper.
Beşiktaş yine satardı ama ucuza gitti be.

Son haberlerde west ham 20 milyon avro vermiş lyon hayır kalacak demiş.
lyon taraftarıyla kavga eden futbolcu.

taraftara orta parmak göstermiş
görsel

taraftar da "parmaklarını eşin için sakla" demiş
görsel
geri dönüyor an itibariyle lyonl sözleşmesini festetti. Godin iptal marcelo alındı.

beşiktaş son transferini yaptı böylelikle.