bugün

arabaya önem veririm yazın sıcağında kışın soğuğunda her daim her zaman çilemi çeker gık demez çilemi çeker kapris trip bilmez.

ama el kızı değil mi kıymet bilmez hep ister yok şu olsun yok bu olsun çeker gider saçmalar harcadığın parayla kırık bir kalp ile kalabilirsin.

manitaya yatırım yaparsın belki sana yarolmaz ama arabaya yatırımyap manitaları çeksin. bak aklıma geldi arabama bir iki birşey alıp bakım yapıyım.
Saçmasapan bir versus.
Araba meta sonuçta. Bu arabaya çocuğu gibi bakanlar da materyalist aptallar...

Ben de mesele arabamı çok seviyorum. Sırf canım istedi diye arabayı güzel yere çekip, içinde içip içiş defalarca kez uyuduğum olmuştur.
2003 model bir arabayla defalarca kez BMW, Mercedes tokatladığım Da oldu. Aramızda muhteşem bir uyum var. Açar her yerini de kendim tamir ederim.
Ama araba bu sonuçta. Bir insanla kıyaslanamaz.
Arabam hiç olmadı,manitam oldu.bir tercih yapsam tabiki manita derim.
Benim arabam Manita sıfatıyla hitap ettiğim herkesten daha önemlidir. Eşim dersek işler değişir.
Bence motosiklete önem vermem gerektiğini öğrendim. yağmurda, çamurda, sıcakta yüzlerce km gidince bile asla yolda birakmamıştı. Ama kimsenin sevdiysem yarı yolda bıraktı. Aracınızı sevin, bakımlarını ihmal etmeyin ve satmayın bence..
Manita olayı biraz muallak bir durum. Kalıcı olmak lazım geçici değil. Muhatabına Geçici gözle bakarsan sen de kalıcı olamazsın. Manita ayağı göt ayağı.

--at sahibine göre kişner
--At ile avrat yiğidin bahtına
--At avrat silah emanet edilmez
--tencere yuvarlanır kapağını bulur

Demiş aralarımız. Bence Bunlar Eş değerdir. Ha iyi çıkar kötü çıkar o senin şansına artık. Nasip, kısmet. Hayırlısı. Ama Sen iyisini (hayırlısını) iste. iyi ol ki iyisi denk gelsin. Ayrıca Arabasına gerçekten değer veren, bakımlarını zamanında yaptıran hor kullanmayan, yolda dikkatli kullanan, trafik kurallarına riayet eden bir erkek kadına da değer veriyordur, Bence olay Budur. Evet..
aileye önem veren kazanır. erkek olsun kadın olsun. aileyi ayakta tutmak önemlidir. manita da olmuştur araba da. veya ikisi de olur bilmiyorum zamanla. ama aile çok önemli.
ikisi de hanzodur.