bugün

benim üstüne kalıbımı basacağım önerme. yahu normal şarkıları bile bu dandik ne iduğu belirsiz şeye 10 basar. hatta basmakla kalmaz. ezer, deler, geçer. nerde hani bir cevapsız sorular, nerde bir kadın çizeceksin, nerde bitti rüya, nerde uryan geldim nerde, nerde, nerde?? yok illa hevesimizi kursağamızda bırakacaklar. olmamış güntekin, olmamış.

http://www.youtube.com/watch?v=O-aHnNoKFJ4
su götürmez bir gerçektir. Ayrıca, önerim, parçayı değiştirmeleri yönündedir.
üzülerek katıldığım önermedir. belli ki bu sene de azerbaycan ve almanya'ya teşekkür edicez sadece.
şarkının kötü olması ve bildik manga şarkılarının müziği üzerine ingilizce söz yazılması bir yana, insanı asıl üzen son yıllarda milletin amatör gruplarını yolladığı bir yarışmayı yurdum insanının bu kadar ciddiye alması. her sene memleket meselesi oluveren yarışma. yahu bırakın ajdar katılsın, zaten birinci olamıyoruz, en azından eğlenelim bari...
eurovision'da nasıl kendini rezil edersine çok güzel bir örnek.
söz konusu grubun pop ritmleriyle dünya barışı mesajı verme çabasından kaynaklanan acı bir realitedir.
anlamından dolayı ilk beşi zorlar yinede.ritim olarak zayıf kalmış denebilir ama bok gibi ağır kaçar.
(bkz: bok sıç göt pipi töbe töbe töbe)
(bkz: fırat)
yahu anlamıyorum bu şarkı daha önce yarışmaya katılan, yarışmacımız gülseren'in şarkısından daha mı kötü?

yok canıııım o kadar değildir.
Yani anlamadığım illa ingilizce söylemek için yırtınıyorlar ama arkada hep bir darbuka sesi falan..Komik oluyor abi yani..Darbuka mı bizim esintilerimiz taşıyor yani..Saçma sapan bir şarkı..Ağzına yakışmıyorsa söyleme ingilizce 'birinci olmamı beklemeyin ozaman' de ama söyleme yani..
(bkz: we could do better)
(bkz: ikiz üçüz dördüz hatta beşiz başlıklar)
manga'nın hangi şarkısı güzel ki, bu iyi olsun demiştim zaten arkadaşlara. amaca yönelik rezalet bir şarkıdır.
gerçeğin ta kendisidir.

bence müthiş iki albüm yapmış bir gruptan beklenmeyecek derecede kötü bir parça bu. bu parçaya iyi diyen ya müzikten zerre kadar anlamıyordur ya da "bu şarkı ülkemizi temsil edecek lan. severim tabi ki" zihniyetindedir, milliyetçilik duyguları kabarmıştır.
eurovision şarkı yarışması ruhuna uygun, tam amatör işi olmuş bir şarkı için hafif ağır kaçmış tanımlamadır.
kesinlikle katıldığım önermedir. grubun albümleri inanılmaz güzel. daha müthiş bir şey beklerken hayal kırıklığına uğradım.
Şarkının kötülüğü herkezin ortak fikridir.Manga severlerin bile.Ancak suçu mangaya atmak ne derece mantıklıdır o tartışılır.En başta bu grubun seçilmesi hatadır.Yapabilecekleri bellidir.Madem rock la genç oylarını toplamak istiyoruz.O zaman gidicek isim belliydi arkadaş.HAYKO CEPKiN...

Edit:Mangaya Başarılar dilemeyide unutmayalım.Çıkmışlar şarkılarını yapmışlar ve yarışacaklar.Ayrıca Biz ne kdar iyi şarkı yapsakta sanmıyorum ki bir daha birinci olalım.Herkezin komşusuna oy veriyor ve bizim komşularımız bize karşı fazla sevecen değil.
eurovizson özelleştirilmeli trt den kurtarılmalı. Bu iş nasıl bu kadar kötü yapılır ve sadece gurbetçi telefonlarına muhtaç kalınırın en somut örneğidir.
gerçekten kötü şarkı.bi kere müzikten anlayıp anlamama işi değil.insanı sıkıyor mu?sıkıyor.ilk gördüğüm andaki tepkimi söyleyeyim 'bu boktan şarkı için mi bu kadar heyecanlanıp depişiyorlar'dedim kendi kendime.sonra bekledim belki yükselen, hoşlaşan bi yeri vardır diye.şarkı bitti.mantıklı kısmı ise eurovisionun amatör şarkı yarışması olması.o kadar iyi şarkılarının içinde kötü olması üzücü tabi.
acı ama gerçektir.
eurovisionun modası geçti gibi sanki... yada biz büyüdükte heyecanımız mı gitti ne:??
zaten hemen parçanın girişindeki 'fıçı fıçı a' dan belli ediyo gerisinin de bişeye benzemediğini.
Manga gibi bir gruptan beklenmeyecek derecede kötü bir şarkıdır. Ayrıca Trt'de yapılan tanıtımda grup üyeleri, efsanevi grup beatles'ın üyeleri gibi görünmekteydi. Taklitçi zihniyet devam etmekte.
radyoyu açsam ve manga anonsunun ardından bu şarkıyı dinlesem ''bu dj sarhoş.'' diyebileceğim bir şarkı ve melodiyle karşılaştığım için doğru tespittir.

(bkz: üzülerek söylüyorum)
ilk dinlediğimde beğenmediğim şarkıdır.
ikinci dinlememde de beğenmedim.
üçüncü dinlememde de malesef beğenemedim.
dördüncü dinlememde şarkının girişindeki rap tarzı sözleri anlamaya çalıştım, anlayamadım.
beşinci dinlememde şarkının girişindeki rap tarzı sözleri anlamaya çalıştım, yine anlayamadım.
altıncı dinlememden önce şarkının sözlerini buldum ve hem dinleyip hemde sözleri okudum ama yine girişteki rap tarzı sözleri anlayamadım.
yedinci dinlememde beynim allak bullak olduğu için, kısa sürelik bilinç kaybına uğradım.
sekizinci dinlememde ''keşke türkçe yapsalardı'' dedim. çünkü 9 arkadaşa daha dinlettim ve onlarda girişteki rap tarzı sözleri anlamadı.
(bkz: eurovision a ray ray kasım ın aday olmaması)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar