bugün

son 10 yılda üniversite sınavı olsun dünya çapında olimpiyatlar olsun eğitim de sıfırın altına indik.
ipad akıllı tahtalar falan filan bunları geçin, artık işe yaramaz bir genç nesil yetişiyor.

ve işte asıl istenen sistem.

http://www.youtube.com/watch?v=joo_XxNv0KQ
boş bir neslin yetiştiği bir eğitim sistemidir ki gerçekten çok boş bir nesil yetişiyor , zavallı çocukların hayatı ufak yaştan beri sınav , ufak yaştan beri test , hiç bir sosyal aktivite yok , varsa yoksa din varsa yoksa islam , çocuğun kendi inanacağı şeyi seçmesi gibi bir iradesi de olamiyor varsayalım diyelim ki ateist çocuk bunu söyleyemiyor söylese hemen toplum baskısı . kitap okuyamıyorlar şahsen kendi kardeşim liseye gidiyor , okuduğu kitapları söyliyim , yok aşkın kuralları , imkansız aşk , aşkın bilmem ne halleri .git diyorum cemal süreya oku ne biliyim nazım hikmet oku ama yok popüler kültür ona bu edebi değeri yüksek kitapları değil de dandirik kitapları okumasını söylüyor . çocuğun kıçına koyuyon iphone u eline veriyosun ipad i kulağına da ipod oohh mis gibi boş beleş hiç bir boktan anlamayan süper nesiller yetişiyor. dün bir sokak röportajı izledim , kanım dondu yeminle , feminist nedir diyorlar hatunlara neymiş erkek düşmanlığıymış seni ben yetiştiren hocanın ta okuduğu okuldaki hocasına tükiriyim . ama aynı hatunlara kadın-erkek eşitliğini sormuşlar ooo neler neler , her kadın savunucusu , la feminist ney feminist içimdeki ankaralıyı çıkarttırmayın . özetlersek kızlar ve erkeklerden oluşan bir gerizekalı topluluğu hayatlarının tek amacı kız tavlamak , yatağa atmak işte ne biliyim kız tavlamak için kas yapmak olan insanlar yetişiyor .

--uzun ve geniş entry.