bugün

Şu manzaraya sahip ülkedir.

(img:#1260869)
Orda bir işçi olmak bile büyük bir şanstır.
görmeyi ve hatta ömür boyu kalmayı çok istediğim yer.

şu mavi ve turkuaz tonlarının güzelliğine bakınız:
https://www.maldivler.com...ent/uploads/2018/10/0.jpg

hint okyanusu'nda 1000'den fazla adadan oluşur maldivler. ne yazık ki küresel ısınma nedeniyle eriyen buzullar ve yükseleceği öngörülen deniz suları nedeniyle, çok da uzak olmayan bir gelecekte sular altında kalacağı tahmin edilmektedir.
maldivler'de türk otelinin adı ayada resort çok güzel bir yerdir ancak güney atölü'nde bulunduğu için başkent male'ye ve hava limanı'na oldukça uzaktatır. bu sebeple gecelik fiyatı oldukça pahalıdır.
mahsun kırmızıgül denilen adamın klip çektikten sonra am.ına konan yer tsunami anasını silkelemişti oranın uğursuz herif yüzünden..
bayrağında hilal olan ülke.
Gidersem ben de giymem bikini.

Entry gibi entry valla. Bilgi desen var. Tskler.
Suların altında kalması en olası ülke Maldivler. Küresel ısınma ile suların yükselmesi en çok Maldivler’i endişelendiriyor. Deniz seviyesinden sadece 1.8 metre yüksekte olan Maldiv halkı dünya üzerinde en alçak seviyeye yerleşim kurmuş.
Balayı için güzeldir.

görsel
bağımsızlığını 26 temmuz 1965 tarihinde birleşik krallıkdan kazanmış ülke.
Son krizde enerji zengini Qatar’ı toprak, deniz ve hava yollarını kapatarak izole eden ülkeler silsilesine eklenen Maldivler’i duyunca ben de sizler gibi ‘ne alaka’ dedim, sonra gördüm ki güya bunlar da yıllardır Ortadoğu’da barış ve istikrarın yanındalar ve terörizme ve aşırılık yanlısı eylemlere muhalifler. Öyle ki Maldivler, vatandaşları dışardaki savaşlara kaçma oranında önde gelen ülkelerden biri. IŞID’e katılmış birçok vatandaşı var. Geçen sene iran ile bağları koparan ülkenin bu kararı, Suudi Arabistan’ın koparmasından sonra geldi. Peki geçen ay Suudi Arabistan'daki Arap-islam-Amerika zirvesine katılanlardan biri kimdi? Maldiv Cumhurbaşkanı Yameen Abdul Gayoom. Pekii, sadede geleyim, Maldivler’in bu Suudilerden çıkarı ne? Tabii ki nakit para yardımı ve yatırım yapma sözü.
Kaç para ulan şöyle bir ortam.
görsel
100 yıla batacağı söylenen adalar ülkesi.
Onu bunu bilmem. Ölmeden önce gideceğim cennet yurtlardan birisi.
görsel