bugün

malatyada 32 dönümlük araziyi 52 milyon 500 bin TL'ye satın olan Hollandalı ACT4 A.Ş. adlı firma, aldığı araziye alışveriş merkezi kondurmak için bölgedeki hal cami ni yıktı. yıkıma karşı çıkan halk tepki gösterdi.
Caminin 20senelik imamı 20 gündür uyuyamadığını belirtiyor. Geçmiş olsundur.
http://www.malatyatv.com/...sp?id=8062&category=1
caminin 30 senelik ayakkabı çalıcısı 30 saattir işlerin kesat olduğunu söylemiş.
Türkiye'de her 40 kişiye bir cami düştüğünü düşünürsek çok büyük bir kayıp değildir.
(bkz: malatya da cami yakan hollandalilar)
caminin yıkılmasına asla değil, ama yurdum toprağının hollandalıya peşkeş çekilmesine şiddetle üzüldüğüm olay.kurtuluş savaşıyla yapamadıklarını şimdi paralarıyla yapıyorlar arkadaşlar.mehmetçiğin kanıyla aldığı toprakları, biz şimdi para karşılığı satıyoruz.anasını satayım yıkılan caminin...vatan gidiyo uyanın yahu!!!
(bkz: cami yıkılmasına asla üzülmemek)
(bkz: ateist olduğunun altını çizmek)
toprağın hollandalıya peşkeş çekilip satılmasına asla değil, ama caminin yıkılmasına şiddetle üzünülmesine sebebiyet veren olay.

Maymunca bir tanım yaptıktan sonra gelelim gerçeklere. Cami de bu toprakların malıdır. neden? çünkü müslüman bir ülkeyiz. O toprağı satanı sattıranı, o camiyi yıkanı yıktıranı... o toprağın satılmasına ve o caminin yıkılmasına göz yumana burdan sevgi pıtırcıklı mesajlar gönderiyorum.

Türkiye de 40 kişiye bir cami düşmesini eleştiriyoruz ya bir de. Yahu gözüm sen inanmıyorsan, namaz kılmıyorsan sanane? isterse kişi başına bir cami düşsün. Bırak bunu namaz kılıp ibadetini yerine getiren insanlar düşünsün. Nasıl ki camilerin masraflarının büyük bir çoğunlu namaz kılan cemaat tarafından karşılanıyorsa, sende camilerin çokluğundan okulların azlığından şikayet ediyorsun ya, sahi kuzum sen hangi eğitim gönüllüleri derneğine üyesin? hiçbirine. O zaman gidersin eğitim gönüllüleri derneğine üye olursun. Yapım planları içerisinde olan okulların listelerini incelersin, yardımını o yönde kullanırsın. Seni tutan mı var küçük enişte? Klavyede cambazlık yapıp ülke kurtarıyorum zannetmekle olmuyor bazı şeyler.

-Usta ben ateistim, deistim, inançsızım.
+yani camiler yıkılabilir mi?
-Yıkılsın usta masrafları benden kesiliyor. Ben inanmadığım halde.
+Kardeşim benim arabam yok, senin araban var kişi başına düşen asfalt kilometresi bilmem kaç. Bende araba yok ama ödüyorum o asfaltın vergisini. Üzerinde araç kullanmasam bile.
-Onla o bir mi?
+yersen kuşum yersen.
(bkz: hollanda ya kadar her yere cami yapan malatyalilar)
vatan toprağı gidiyorcularla camilerimiz yıkılıyorcuların kapıştırılmasına sebebiyet veren başlıktır.
malatya halkının şirket yetkililerinden avrupa standartlarinda* yeni bir caminin yaptırımını bekledikleri durumdur.
mor ineğinin ana vatanı hollandanin kapitazm'in etkisiyle malatyayi istilasini konu alan olaylar zinciri..
her fethettiği bizans şehrindeki kiliseye minare ekleyip arapça yazılar asarak cami'ye çeviren aşiretin torunları olmakta ısrar edenlerin ve övünenlerin bozulmaması gereken durumdur.

vatan satılıyor diye bir tarafımızı yırtarken neden çıkmadı sesiniz?
Çevre evlerde oturanların kafasını dinlemesine sebep olacak olaydır. ibadet edecek camii nasıl olsa çevre mahallelerde ziyadesiyle bulunmaktadır.
vatan toprağı gidiyorcularla camilerimiz yıkılıyorcuların kapıştırılmasına mı sebep olmuş bilmiyorum ama malatyamız elden gidiyorculardan biri olarak kınadığım hadise. kıııın.
paranın dini imanı olmaz diyenlerin ülkesinde normal bir olay.
sivas'ta otel yakan türklerden çok da farkı olmayan insanlardır. biri para için hayvanlık yapmıştır diğeri at gözlükleri yüzünden.
hiçbir hollandalı'nın şu saatten sonra türkiye'ye korkudan gitmeyeceği olay , eğer malatya olaylarını ve malatya'yı biliyorsa...
birazda gidip ayasofya camii'sini muze yapanlarla ilgilenseniz daha buyuk hizmet verirsiniz.
akp iktidarının zihniyetini ortaya koymaktadır. yıkılan caminin yerine avm yapılmaktadır.
bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli,
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

camilerimizde bizim vatanımızda. ''caminin anasını satayım'' diyen zihniyet hakiki vatan haini zihniyettir. o mehmetçikler ezan için, cami için, din için, vatan için şehit oldu.