bugün

Tam 1 yıl, önce 2 gündür aynı gömleği giyiyorum diyen enerji bakanı tarafından söylenmiştir.
Enerji bakanının kendini ifşa ettiği cümle 790 işçiden 300 kişi hayatını kaybediyor kalan 400 kişiden 75 i yaralı kurtuldu geriye kalan 325 kişi nerede ...
iyi bir şeymiş gibi söylüyebiliyorya helal olsun, diyicek bişi bulamıyorsun... sadece öfkeleniyorsun...
kapatırız sözüyle bilinÇ altındakini aÇığa vurmuştur. en kral hükümetimizin toplumsal olaylara karşı verdiği sınavlar hiÇ de iÇ aÇıcı değildir. gezi de insanımız istemiyor vazgeÇtik o avm den diyemediler soma da beceremedik istifa ediyoruz ya da sorumluları cezalandıracağız acımız büyük diyemediler, hayatını kaybedenlere adam gibi bir tören düzenleyemediler. teker teker soğuk hava deposundan teslim edip gönderdiler. rabbim daha büyük felaketler vermesin halimiz nice olur. binlerce kişi madende kaÇ kişi olduğunu tespit edemiyor bir deprem olduğunu düşünemiyorum bile allah'ım sen koru.
http://www.odatv.com/n.ph...e-ortaya-cikti-1605141200

şimdilik :321 allah rahmet eylesin.
Olu sayisi endiselenecegimiz boyutlara ulasiyor, maksimum 302 isci ve daha sacma sapan bir suru aciklama. Tanrim bu kadar basit yani insan hayati. Cok aci.
Rahat rahat soylenen cumle.
Sanki borsa kapatiyorlar.
Nedir yani 302 olunca halkin yuregi mi soguyacak? 302 can.
Aciyla, can cekiserek, bogularak olen 302 can.

Soma'dan gelenler anlatiyorlar.
Kirkagac'taki soguk hava deposunda 24 oda varmis. Her birine 20 insan zor sigacakken 40'ar ceset sigdirmislar. Allah'im aklima geldikce delirecek gibi oluyorum.
Bu sadece kirkagac'taki rakam. Daha fazlasi da var.
Daha hic bahsedilmeyen kayitdisi suriyeli isciler var.
Rakam korkunc.

Kaldi ki o rakam 302 degil 32 de olsa bu sucunuzu hafifletmez.
Kurtulan isciler anlatiyor son zamanlarda denetim falan olmadigini surekli gaz kacagi oldugunu ve boyle bir felaketin beklendigini.
Yazik!
Yanlış önermedir.
Ulan somalı bi arkadaşım 500'den fazla ölü olduğunu söylüyordu. Acımız büyük.
muhalif kesimin hala siyaset yaptığının göstergesidir. ağzından pıt çıksa, aha konuşurken ağzıyla osuruk sesi çıkardı, vurun saygısıza mantığını işleterek ak partiye saldırmaktadırlar. yemezler.
bakanın bakandan başka her şeye benzediğini gösterir.

maksimum 302 işçi kaybetmiş olarak kapatırız nasıl bir sözdür.

koyun mu bu...
Borsa mi kapatıyor sorusunu akillara getirir.
302 mi, ulan bunun icin mi bakanımızı üzüyorsunuz. bende bisi sanmıştim. 302 ölüm icin bakana laf söylenirmi olm.
insana verilen değerin ne boyutlarda olduğunu gösteren talihsiz bir açıklama.
Sadece Kırkağaç soğuk hava deposunda 284 cenaze teslim edildi daha teslim edilmeyenler ve yeraltından çıkarılmayanlar var.
Yazık bu kadar basit olan insanlara(!)
yavşaklar iddia bültenine bile ekletirler amk.
ekonomi stabil, daha yükselmez. enflasyon oranı da beklenenin altında zaten. bu nasıl açıklamadır anlamadım gitti, borsa kapanışı tahmin ediliyor sandım.
Sadece dün çıkartılan cenaze sayısı 50 kişiydi** ve sabahtan beri sadece 2 kişi artırıldı.
Ortada apaçık belli bir yalan var cenaze sayısı çoktan 600 aştı bile...
302 işçi kaybetmiş olarak kapatırız ne demek lan sanki misket sayıyor.insan balığı ölünce üzülüyor bu adam çıkmış normal bir şeymiş gibi açıklama yapıyor. Bu kadar basit olmayın be.
bu insanlara sorumluluk verenler utansın. loto oynuyor adam diyecek başka laf yok.
Sanki borsa kaybını kapatıyor, işte bunların gözünde insan hayatı bu kadar değersiz.
amk halada konuşturuluyorlar. biri bant yayını yapsın geçmişte olan gerizekalıca konuşmalarınıda yayınlayabilirler. maksat bunca üzüntünün üstüne birde döl israfları tekrar tekrar üzmesin milletimizi.