bugün

bir sonraki seviyeyi asla gecemeyek mario'dur. zira olmayan seylerle savasir, prenses diye oyunda oldurmesi gereken yaratiklara sarilir, kisacasi maymun olur gider.
canavara sen gelin ol ben damat , yahut ben gelin olayim bak benim biyiklarim var diyecek olan mariodur, hatta mario jardeldir.
thank you mario but princess is in another castle sözüne içlenip kasıtlı yaptığından şüphelendiğim kafa bulma bulutlanma eylemini gerçekleştiren alemci mario.
prensesi daha ilk bölümden kurtarıp olayı bitiren mariodur. bir de luigi ye verirsek kolkola hoplaya zıplaya giderler prensesin yanına. * *
(bkz: magic mushroom)
kırmızı mantarı yediğinde büyüyen , ikinciyi de yerse ateş edebilen , üçüncü dünyada tuğlalara gizli yerden vurup çıkardığı mantara inen çıkan zeminlere gitmeden ulaşabilirse bir can daha kazanan *, yeşil mantarı yediğinde yanıp sönerek otuz saniye kadar yanmadan kaplumbağa vs engelleri aşan mariodur kendisi . malum her mantarın etkisi başka başka
(bkz: magic mushroom yiyen alice)
karşısına çıkan bütün yaratıkları kafaya alarak prensese kadar giden mario' dur.