bugün

Uç beş mehmet öldü diye meclisi toplayamayiz diyen adamin sarfettiği sozlermis.
ilginçtir ... bunu söyleyeni adam yerine koymak falan.

türkiye gerçekleri demek yerinde olacak sanırım (!)

ayrıca fakire kömürü zengin mi çıkartsın (!) ile şerefsizliğini vurgulamıştır.
velev ki kendisine suikast teşebbüsü olursa, "siyasete giriyorsanız suikastı göze alacaksınız, siyasetin fıtratında suikast var" denecek kişi.

baştan not: velev ki diyerek farz edilmiş, olması muhtemel olmayan bir durum varsayılmıştır. yoksa isteğimiz hiçbir zaman bu değildir.
- ey! hakk, kimlerin eline kaldı bu ülke...
"bu olayda sorumlu olan, o insanları bilerek ölüme gönderen, denetimleri engelleyen, kusurları örtbas eden, bu işten rüşvet alan yiyen, halkı aptal yerine koyan, insan hayatını hiçe sayan her kim varsa; allah tez zamanda sizleri al aşağı etsin, tüm pisliklerinizi ortaya döksün, insan içine çıkacak yüz bulamayın, malınız, mülkünüz tarumar olsun, bu dünyada cehennemi yaşayın, yaptığınız her türlü hile, hurda, rant, pis iş vs ne varsa hepsinin cezasını hem bu dünyada, hem öbür dünyada en acı şekilde çekin."

diyerek güzel dileklerimi sunduğum açıklama.

tabi siz nereden bileceksiniz mazlumun ahı indirir şahı.
hüseyin çeliği sevmem, bana hep itici gelmiştir. başlığa baktım gerçekten bu şekilde konuşmuş mu diye.
baştan aşağı ne konuştuğunu okudum. çelik'in açıklaması beni de tatmin etmedi. lakin başlıktaki gibi bir ifade kullanmamış. çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmeyelim.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26430421.asp
türkiyede yaşıyorsanız sikileceğinizi bileceksiniz. götünüzü ankara ya domaltıp yihaa diye bağırmayı bileceksiniz. (ironi amk anla artık)
nuh nebiden kalma güvenlik önlemlerinin olduğu madende çalışıyorsanız diye eklememiş.
bizler madene inmiyor olsak bile bir gün öleceğimizi biliyoruz da; sizler o koltuğun bir gün götünüze gireceğini bilmiyorsunuz.

sizler bir gün öleceğinizi bilmiyorsunuz,
sizler o asıl terazi önünüze geldiğinde kaçacak bir yer kalmayacağını bilmiyorsunuz,

sizler bu kadar beddua'nın asla boşa gitmeyeceğini, bir gün yakanızdan tutup sizi alaşağı edeceğini bilmiyorsunuz..

galiba.
O zaman kimse tedbir almasın herkes ölsün biz de kader mi diyelim.
bilmiyor musunuz? öldünüz amk demektir. askerliği aklıma getirmiştir. albayın bayram sabahı söylediği cümleydi; ''ya kelle alacaksınız, ya vereceksiniz, unutmayın buraya ya ölmeye geldiniz ya öldürmeye, seçim sizin.''
unutulmaması gereken hüseyin çelik açıklaması.