bugün

bu gece yazarlar kafalarını fakirlikle bozmuştur.
ailesinin okula göndermediği fakirdir. akşam evine giderken çocuklarına yarım kilo da olsa et yedirmek için 12 saat ter döken fakirdir.
bir parca ekmekle mutlu olan fakirdir. ve bu baslıgı acan yazar kadar asagılık degildir.
içimizden biridir.
Olmayan fakirdir. Bir gün herhangi bir fakirin de parası iphone 5 almaya yetecektir. Önemli olan çıktığı anda iphone 5 almanın bir statü belirlediğini sanan embesillerden biri olmamaktır.
Fakirdir lan. Acidim valla. Iphone 5 parasini biz reinada bi gecede yiyoruz la...
iphone 5 / asgari ücret oranının 1den fazla olduğu sürece isyan edecek insan topluluğudur.
(bkz: iphone a endeksli ekonomi)
Fakir olmayan insandır .
Baba parası değil maaşı yetmiyor .
hepimizin düşebileceği durumdur.
Görmemişlerin hakkında alay ettikleri fakirdir.

Lan bende zenginim zamanında baba parasıyla az da alem yapmadım ama hiç birini aşağılamadım böyle. Çünkü aşağılayanların asıl aşağılık insan olduğunu bilirim.
maaşı iphone yetmeyen adam belki de ailesini geçindirmek için küçük yaşta çalışmaya başlamış, evlenince de asgari ücretle çocuk büyütmeye çalışmıştır. saygı duyulası, eli öpülesi insandır.
kalbi bir sevgiye yer veremeyen insan modelinden daha zengindir.
ülkenin yüzde 60'nı oluşturan fakirdir. Genelde böyle insanlar hayatları boyu hiç kazanamazlar. (bkz: parayla adam olduğunu sanan dallama)