bugün

acı ama gerçek olan tespitimdir. ülkemizdeki eğitim sisteminin ne denli laçkalaştığının göstergesidir, gelecek dindar nesiller için endişe duymama neden olan, gece yarıları yatağımdan uyanıp balkonda ufuklara bakarak ardısıra siğaralar yakacak kadar beni sıkıntılara gark eden uğursuzluktur...

başbakanımız acilen eğitim reformuna gidip tedbir almazsa durum önlenemez bir hal alabilir, benim tavsiyem risalei nurların eğitim fakültelerinde ders kitabı olarak okutulmalarıdır, böylece geleceğimizi biraz olsun teminat altına almış oluruz...
eğitim fakültelerinde okutulması uzun yoldur.
öğretmenliğe girişte risalelerden soru sorulmalıdır.

iyi yöntem anasını satayım devlet de işi öğrendi okullarda eğitimi vermeden,
o derslerden soru soruyor nerden öğrenirse öğrensin sikinde değil...
(bkz: maalesef ülkemizde yobaz öğretmenler var)
Bu ülkede din özgürlüğü olduğunu gösteren bir delildir. Kişinin özel hayatına dinine kimse karışamaz. Çocukları aileden habersiz yönlendirmiyorsa bir sıkıntı yoktur. Kişinin dini değil ahlakı önemlidir.
kimisine göre dindar nesiller yetişmesi gerekirken bana göre dindar nesiller yetişmesi gerekmemektedir. ahlaklı düzgün insanlar olsun yeter.

eğer din öğretmeni değilse bu öğretmen ve işini düzgün yapıyorsa kimse ağzını açıp bişey diyemez.
Milk filminde bahsi geçen bir zamanlar gay öğretmenlerin işten çıkarılmasını hatırlatan cümle.
harvey milk'in siyasi bir başka liderle yaptığı açık tartışmada "heteroseksüel öğretmenler tarafından yetiştirilen çocukların da homoseksüel olduğu" argümanından yola çıkarak teist/müslüman öğretmenler tarafından yetiştirilen her çocuğun dindar olmadığı ve aynı şekilde dinsiz öğretmenler tarafından yetiştirilecek her çocuğun ateist olmayacağı öne sürülebilir.
malesef ülkemizde din tüccarlığı yapanlar daha fazla var.

(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
maalesef, maalesef ben de onlardan biri olacağım. Öğretmen, öğretmenliği yapsın, gerisinden size ne bize ne. Mesela Ateist bir ingilizce öğretmeni ne yapabilir çocuklara, dinsizlik mi dayatır, there is no god dedirtip milleti kandırıp güler mi, inançlı çocuğa düşük not mu verir ne yapacak? Öğretimde din olmaz. Siz Küçücük çocuklara din dersi verdirin, kendi halindeki ateist öğretmene de hede hödö yapın.
Bana her hafta bir sure ezberleten din öğretmenime selam olsun. Dinci öğretmenlere, lisedeki kapalı kızlara iyi davranan ''öğretmenlere'' selam olsun.
Ateist marangozdan farkını anlayamadıgım durum. Ogretmenler dini inanıslarını empoze etmiyorlar okullarda.
Temelsizce onun bunun hakkında atıp tutan yahut insanların hassasiyetini kullanarak siyasi düşünce yaymaya çalışan yobaz öğretmenlerin hatta profesörlerin olduğu ülkemizde ateist öğretmenlerin olması değildir "maalesef" olan.
sabah akşam kul hakkından bahsedip boş boş yerinde durarak nöbet tutuyor numarası yapan derste öğrenciler bir şey öğreniyor mu umrunda olmayan dindar hoca olacağına; adam gibi ders anlatıp arada nöbet yerine gelip aşayişi sağlayan, sigara vb durumlara engel olan ataist öğretmen olsun daha iyidir...
işinize gelirse...
http://www.ilizyon.net ateistleri çözer.
(bkz: http://www.ilizyon.net)
Olabilecek durumdur. Sanki biz Müslüman olarak Dinimizi doğru dürüst yaşamayı becerebildik mi ki?
din ve vicdan özgürlüğü olan bir ülkede yadırganmaması gereken durumdur.
felsefeciler %49u diyebilirim.
din derslerine girmezlerse iyi olur.
son günlerde yaşanan çocuk cinayetlerinden sonra çocuklarımız kimlerin ellerinde diye sorgulanması gerekendir...
malesef mit teşkilatımızda hala türkler var demekle eş değerdir
ülkemizde böyle hocalar varken ateistler el üstünde tutulmalıdır http://i.hizliresim.com/4mko1p.jpg
iyi ki de varlar arkadaşım eğer olmasalardı yumurtanın oluşumuna, yıldızların yörüngesine, kuantum fiziğine, her bir şeye allahın hikmeti deyip geçecek nesiller yetişecekti.
din iman olmadan kuru bilgi neye yarar (bkz: zübük)
anayasa da ülke de yaşayan insan müslüman olmak zorundadır diye bir anayasamı var yoksa bu bizden cahil olan profosörler bize böyle bir kanun varmış gibi yutturmayamı çalışıyor?
Üzücü bir durumdur. Allah`ım cocuklarimiz kimlere emanet(!)