bugün

bazı ünlü sanatçılara yine bazı yazar arkadaşlarımızın ben de dahil olmak üzere dedikleri ironik ifadedir. şaşılacak bir şey yoktur. kimde ne var bilinmez. ne demiş atalarımız, kapına her geleni hızır bil. alakası olmadı ama biraz yaklaştı. işte böyle bir şey.
hoşgörüyü sadece kendi inançları için öngören yobaz şakirtin hoşuna gitmeyen eylemlerdendir.
(bkz: rahmetli başkan kenedi)
tartışmaya gerek yok, ben müslümanım ölen geberen kişiye ''allah rahmet eylesin'' derim, başka ne diyecektim ''hey adamım tanrı yanında olsun'' mu diyecektim.

sonuçta ölen kişi ölmüştür, ölenlere allah rahmet eylesin, kalan sağlar bizimdir.
dar görüşlü olmayan gerçek insan ve müslüman olduğunu gösterir. ne yani yaradan koca dünyada bir bizi mi insan olarak görüyor?
(bkz: toprağı bol olsun)
ne acıdır ki hayatın garip bir cilvesi sonucu bu ülkenin başına iktidar olan rte kişisi, tam da bu kafada olmasından dolayı, kendince ''dinsiz, kafir'' gibi gördüğü ve hopa'da polis terörü sonucu hayatını kaybeden emekli öğretmen metin lokumcu için bir ''allah rahmet eylesin'' diyememişti.

ntv'deki canlı yayında ruşen çakır'ın hem korkarak hem de içten içe isyan ederek ''ama öldü efendim'' deyişi hala gözlerimin önündedir.