bugün

lost dizisindeki karakterlerinin, adaya gelmeden önceki geçmiş hayatlarında babalarıyla olan ve dizinin belki de -bilemiyoruz- sırrını ortaya koyabilecek olan ayrıntılı bir sorunsaldır. neredeyse dizideki her karakterin babasıyla birtakım sorunları vardır/olmuştur/olmaktadır. ben yılan bir insan değilim. yılan derken hayvan değil lan! yılmak anlamında, hıyarlaşmayın. yılmadım araştırdım, kastım. beyinsel olarak bile düşüncesi güzel. bu yüzden bir alkışı haketmiş olabilirim.

neyse konuya giriyorum hızlıca ve tabii ki spoiler var. 4., 3. e hadi bi de 2. sezonun sonuna kadar izleyenler okuyabilir. diğerlerinin zaten bu başlıkta işi ne? gerçi ben de daha 4. sezonun ortasındayım eheh öhm ...evet.

bilgilerim yarım yamalak olabilir ama hedef ve sonuç aynıdır. bunu dikkate alınız.

--spoiler--
jack: babasıyla içki vb. nedenler yüzünden tartışıyorlardı. hatta bir ara bir ameliyat için de tartışmışlardı. sonra, baba sydney'e kaçmıştı. yarım hatırlıyorum ama jack ve babası arasında sorunlar vardı. jack'in babası öldüğünde, jack ve babası küslerdi

kate: babasının bulunduğu evi havaya uçurdu.

sawyer: hep babasının katili aradı. sonunda yanılmıyorsam babasının katilini buldu ve öldürdü. - muamma-of tamam hatırlamıyorum.

locke: yıllarca babasını aradı. sonunda buldu fakat öz babası locke'un böbreğini çaldı.

claire: bunun öz babası jack'in babası zaten. yanılmıyorsam babasını tanımıyor ama bildiğim şey: jack'Le babalarının bir olduğunu bilmiyorlar.

hurley: babasıyla küçüklükten bu yana sorunları vardı. küçük yaşta babası tarafından terkedildi. kendisine birgün sayısaldan para çıkınca e babası da ortaya çıktı.

sun ve jin: ikisi de, sun'ın babasından çok çektiler. sun'ın babası ikisinin evlenmesine sürekli mani oluyordu. bi dertleri vardı ama şimdi tam çıkaramadım.

desmond ve penny: bu ikilide de sorun baba. zavall penny ablamızın babası sahtekarın teki. yanılmıyorsam adadaki bütün iğrençliği pisliği yapan da bu ivne. zaten desmond'a yapmadığını bırakmamıştır.

michael ve oğlu waaaaaaaaalt: walt ve mayki, hiç geçinemiyorlardı. anne ve babası yıllar önce ayrılan walt, küçüklüğünü annesiyle geçirdi. annesi bir kazada merhum olunca babasıyla istemeyerek de olsa takılmaya başladı. aralarında başka sorunlar da var.

shannon ve bonnie: ikisinin de babası aynı ama anneler farklı. ikisi de babasını sevmiyordu yanılmıyorsam. ve iki üvey kardeşin çarpık ilişkileri bulunmaktaydı.

(bkz: benjamin linus) *: babasıyla kötü bir çocukluk geçirdi. babası annesinin ölümünden küçük benjamin'i sorumlu tutuyordu. birgün, babasını gaz bombasıyla gözünü kırpmadan öldürdü. anlıyo musun öldürdü!
--spoiler--

şimdilik yakalayabilip hatırladıklarım bunlar. yalan yanlış söylemiş olabilirim ama sanırım değilim lan.
bence lost'taki bu baba sorunsalı gayet derinlemesine araştırılmalı. bilerek yapılmış olabilir ya da senaristler babalarını sevmiyorlar... bi bok var ama dur bakalım.