bugün

iki kolunu havaya kaldırmış insan başına benzer. hatta meksika dalgası da olur bundan. ahanda şöyle;

ıoı ıoı ıoı ıoı lol lol lol lol |o| |o| |o| |o| lol lol lol lol ıoı ıoı ıoı ıoı

hafif uzaktan bakınca yavaşça yükselen ve tekrar inen taraftar kollarını görebilirsiniz. bu arada lol şeklini bir insanmış gibi düşününüz ve pi'yi de 3 alınız.
her yabancının yazısmaları arasında üçer beşer tane attırdığı nefret edilesi gülme(!) efekti.
gül gibi ":)" varken ne gerek var bunlara.ama yok illa bi farklı olucaklar ya.sinirlendim yahu aksam aksam.
meali:laughing out loud ve lots of laughs
deliler gibi gülmek, gülerken altına zıçmak.
mutlak değer içinde O değeridir. yani +,-O.
bunu bilen bir zamanlar msnde karı soymaya çalışmıştır veya hala çalışıyordur.
(bkz: kimse kimseyi kandırmasın)
görsel
artik ust versiyonlari vardir:

lmao: laughing my ass off (kicimla guluyorum)

rofl: rolling on the floor (gulmekten yerlere yattim)

rotfl: rolling on the floor laughing (gulmekten yerlere yattim)

roflmao: rolling on the floor laughing my ass off (kicimla gulmekten yerlere yattim manasinda. kisaltmasi bile yazilamayacak kadar uzun bence)

pmsl: pissing myself laughing (gulmekten altima isedim)
görsel
iki kolunu yukarı kaldırmış kafası görünen insan şekli.
genelde britanya ve birleşik devletler teens'lerinin ''texting'' dilinde kullandığı (bkz: laughing out loudly) sesli güldüm manasına gelen gülme karakteridir.
görsel
lol = -0, +0
ultima online oynadığım zamanlarda 10-15 yaşlar arasındaki veletlerin anlamını dahi bilmeden her konuşmasına LoL ekleyerek bu aptal kelimeden tiksinmemi sağlamışlardır.
acilimi laughing out loud olan, yüksek sesle gülme(kahkaha) manasina gelen, chat ortaminda kullanimina sikca rastlayabileceginiz gülme efekti.