bugün

Liselilerden değilde özellikle 2000 kuşağı ve 95-96 kuşağından sonraki nesil tam bir mal. Üstelik mal olduklarından da habersizler. Kafaları sadece karı-kız, lol ve bilimum boş atarlanma dışında bir halta basmıyor. Bir konu hakkında bilgi sahibi olmasalar bile inatla fikir sahibi oluyorlar. Ha ayrıca kendilerini çok önemli zannediyorlar sosyal medya sayesinde sanırsınız herkez polat alemdar, herkez dan bilzerian... Ulan kasabadan geleni de aynı şehirden geleni de... Ben bu nesilin devamına katkı yapmamak için ileride çoluk çocuk yapmayı dahi düşünmüyorum. Nerede 10 sene önceki 15 sene önceki liseliler nerede şimdiki yetersizler...
Benim sevgilim gibi çok güzel ve seksi sevgilileri olması.
Saçma sapan bağırmaları.
Liseyi özlüyorum çünkü. onların yerinde olmak istiyorum. Garip hareketleri çokta umrumda değil. Lisede olmaları canımı sıkıyor.
Şu lafa ayar oluyorum mna koyayım. " Sende bir zaman liseliydin."

Evet liseliydim ama beynim basıyordu. Konuşulanı dinliyordum sonra yorumumu yapıyordum. Genelleme yapmıyorum ama afedersiniz b.k gibi bir nesil var. Ne anlatılanı dinliyor, ne de bilgisi var. Sikimsonik google ' ı kullanıyor sadece vikipedia da ne varsa elemanın telefonunda zaten. Soru sorulduğunda şap telefon vikipedia. Sanki telefona soruyoruz anasını satayım.

Beynin yok mu senin. Beyninde research yapamıyor musun? O telefona bakacak önce. Ha bir de şu var. Google amca ne derse doğru. Karşılaştırma yok. Beyin yok ki karşılaştıracak. Çalışma yapıyoruz, kardeşim geldi. Abi işte bir kaç sorum var filan. Sor dedim. Başladı işte bir kaç konudan bahsetmeye. Dinledim, anladım sorunlarını.

Başladım anlatmaya. Yanında da 2 tane fırlama var onlarda aralarında anlaşmışlar soruyu benim ufaklık sorsun diye. Neyse, arada lafı kesip soru soruyorlar. Bakın bir anlatayım iyi dinleyin sonra bütün sorularınızı sorarsınız diyorum. Yok arkadaş. Hepsi mi birbirinden ileri zekalı bunların. Fazla zeki olmayın, negatif bir enerji veriyorsunuz etrafınıza. Azıcık dinleyin. Dinlemiyorsanız bile dinliyormuş gibi yapın anasını satayım çok mu zor?

Not : herkes böyle değil tabi ama üzülerek söylüyorum çoğunluk böyle.
lolde line kavgası yapmaları? ve "adres ver" saçmalıkları?
(bkz: liselilerden nefret edip lise yıllarını özlemek)
görsel
boş yere sınıfta kalmak liseyi uzatmaları .
emoya bağlananları var bunların hacı. öyle böyle bağlamak değil ama wireless full connection insanı bir zamanlar lisede okuduğundan değil direkt aynı ülkede yaşadığından utandırırlar. yazık ama bak büyüyünce düzelirlerse (ki öyle umuyoruz) eski hallerini fotolarını hatırlayıp görüp utanacaklar. çok hemde. hemde çok!

edit: imla hatası.
karakterlerinin oturmamış olmalarındandır.
emrah bak olum sana ne göstercem deyip,
arkasına nah göterip,
nasıl yetirdim diye gülmeleri.
fotoşok kullanma arzuları.

http://galeri.uludagsozlu...en-nefret-etme-sebepleri/
- facebook sayfalarında birbirlerini yıkayıp yağlamaları.
- sadece mahallelinin haberdar olduğu dj lere hayran olmaları. http://www.youtube.com/watch?v=G0w0g8QKXCE
- erkeklerin genelinin jöle kafa olması.
- kızların genelinin 'herkes beni kertmek istiyor' sendromuna sahip olmaları.
- kızların kesin bir oyuncak ayı ile çekilmiş fotolarının olması.
- grup halinde iken (kız-erkek) her tarafları oynayıp, tek kalınca mal mal durmaları.
- sözlükte anket türü başlıklar açmaları.
götün fazlaca kalkmasından kaynaklanır. siz sanki liseli hiç olmadınız ibneler...
düşük bel kot, neydi o adını sen söyle olan ayakkabıdan giyen, birde saçını saçma sapan kestirip jöleli yapmış özenti erkek müsvettesi takımına adam deyip aşık olmaları, birde yetmezmiş gibi onları apartman köşelerinde 1 saat hiçte koymayarak beklemeleri onlara dua etmekten sonra nefret etmeye yeterde artar.
non stop aşk acısı çekmeleri. lan velet daha yaşın kaçta aşk acısı çekiyorsun git ders çalış ne aşkı.
edit: evet burdalar beyler. tehlikenin farkında mısınız?
aralarında "üniversitede kızlar teklif ediyormuş" muhabbeti yapıp ağızlarının sularını akıtmaları.
fesatlıkta sınır tanımamalarıdır.
ergendirler sivilceli ve çoğunlukla çirkindirler.okul kıyafetleri bile başlı başına bir nefret sebebidir zaten.
zamanında içinde bulunsa bile her insan, bazı liselier vardır ki tam gereksiz, ergenlikle birlikte abazalığın doruk seviyesine ulaşmış, kültürsüz bakımsız. pis ve buna rağmen kendini bir bok zannetmeleridir. bir de kendini farketmiyor ibneler.
ergenliğin son safhalarında olmaları. kendilerini kanıtlama uğruna yapmayacakları saçmalık yok.
eğer bu canlılarla aynı otobüse binmek zorunda kalıyorsanız vah ki ne vah... şimdi yaz da geliyor, hiç çekilmezler. bunlar belediye otobüsünü birbirine katıyorlar, bağırış, çağırış, kavga dövüş, kıyamet... lan amk veletleri bi susun lan. iki dakka insan olun. en sonunda bir baba yiğit'in "gençler biraz sessiz" uyarısıyla cesaretlenen diğer otobüs sakinleri de bu baba yiğit'in arkasından yardırmaya başlıyorlar. ama bu veletler susar mı hiç. sikicem ama sikemiyorum. (bkz: doğuş küfürlü) lan biz de liseli olduk ama ne bileyim geçerdik efendi efendi otururduk, büyüklerimize yer verirdik falan. allah belanızı versin.
seks, cinsellik, öpüşme gibi konuları konuşurken çadırı dikmeleridir. lanet olasıcalar, hakim olun kendinize biraz. hayır hayalgücünüzü takdir etmemek elde değil ama abartmayın be arkadaş.
çocuk çocuk hareketler yapmalı artık liseye giden her birey biraz daha kendine çeki düzen vermeli bence.