bugün

her lisede bulunan , ortamı egolarıyla ısıtan mallardır.

bu tip mallar genellikle dizilerden gördükleri , abileri ve ablalarından duydukları lise ögrenci tipini uygulamaya çalışırlar.

aykırı olmayı , düzene karşı çıkmayı , hocaları sinirlendirmeyi her zaman üstünlük olarak görürler.

bu tip malların ortak özellikleri;

-sigarayla uzaktan yakından ilgileri olmadıgı halde sırf aykırılık olsun diye okul köşelerinde ögretmene yakalanmadan sigara içmeye çalışırlar(tuvaletler mesken yerleridir.)
-ders sırasında dersi anlatan hocaya ayar vermeyi , dersi engellemeyi görev edinirler.

-özellikle kızlara yakın markaj uygularlar. hatta * kızlar bakarken sınıfta 31 bile çekerler.

-sakin bir ögrenciye her zaman dayak atılır.

- sınıfta kalacagını bildigi dersten bile bile kopya çekerek sınava hazırlanır.
-rabbim yaz dedi.
+ee sen ne yaptın?
-ben de saçmaladım.

(bkz: ben bilmem rabbim bilir)
nerd öğrencilerle dalga geçerler, dersin içine ederler, öğretmene karşı gelen anarşist köpeklerdir. (bkz: ego mastürbasyonu yapıyorlar fazla takmamak lazım)
böle fırlama arkadaşlara ihtiyaç olduğu kesindir. fakat boş yere asilik yapmak yanlıştır.
(bkz: ergenlik halleri)
mal değildirdir.
aykırı takılanlar en taş hatunları, en şey erkekleri götürürler, müsbet olanlar da elizabeth'e devam eder. yanlışsın diyen beri gelsin *****
(bkz: ben de yaptım bir bok olmuyor)
sözlükte aykırı yazar olmayı bişey sanan malın kankasıdır.
asıl acı olan durum aykırı öğrenci olmayı bir şey sanan mallar değil, bu mallara ilah gözüyle bakıp sinema, tiyatro ve bilimum karanlık mekanda bunlarla sevişmeye can atan daha mal kızların bulunmasıdır. durum böyle olunca da aslında aykırı olmamak için bir sebep yoktur.
şu anda mal diye onlara çemkirenler, kendi çocukları o yaşa geldiğinde bambaşka düşüneceklerdir.
efenim adını vermedigim bir yazarın da dedigi gibi bu malların ortak özellikleri oldugu gibi ortak amaçlarıda vardır. * tüm bu malların ortak amaçları kız götürmektir. bilirler kızların olay yaratan , kavgacı erkeklere musallat oldugunu ondan yaparlar tüm yaptıkları olayları.

amaçlarına ulaşırlar mı ? her zaman ulaşırlar, neden mi? çünkü her zaman sıçılan bokun üzerine çökecek sinek vardır
kravat göğüs hizasına kadar inik, gömlek dışarıda, kollar dirseklere kadar kıvrılmış arkadaşlar bu sınıfa girebilir. bakın hepsi girer demiyorum.
büyümüş hallerinde, ateist olunca isyankar olmayı bir şey sanan mallardır.
onun okuldaki başarısı, ders notlarıyla değil yaptığı aykırı davranışlarla ölçülmektedir. aslen kimse onun başarısını aykırı davranışlarıyla ölçmez, ama o ergen olduğundan dolayı öyle ölçüldüğünü sanır.

lise döneminde hayat hakkında pek tecrübe edinilmediği için, öğrencilerin bu ve buna benzer saçmalıklara yönelmesi olağandır. geçici ve gereksiz olduğunu daha sonra kavrayacakları durumdur. unutulmamalıdırki lise, hayat hakkında belli bir düşüncenin oluşmadığı bir ortamdır. dolayısıyla değerlendirilmesi gereken yerdir.
(bkz: biz orospu çocuğuyduk)
kendi hallerine bırakılmalıdırlar. üzerlerine gidildiğinde "pşikolojimiz bozuldu aq" gibi eften püften sebeplerle onları bekleyen hayat için sizi suçlarlar. bırakınız kendilerine suçlasınlar.
kendine özgü bir kişiliği olduğunu sanan ama aslında çoğu liseli ile aynı özellikleri taşıyan sınıfı bırak kendi grubunda bile kendini ispatlamak için sürekli hakaret eden, küfürü bir ayrıcalık sanan, dersi dinleyenlerle dalga geçen ve racona ters mantığıyla gidip yapılması gereken çoğu şeyden kaytaran lise gençliğinin bir kısmına verilen ad.
muhtemelen bir baltaya sap olamayıp şimdilerde angarya işlerde çalışıyorlardır.
lise bitince işsiz kalacak olan mallardır.