bugün

liseyi bitireli 13 yıl olmasına rağmen halen hayatımda önemli bir yeri olan, arkadaşlıktan ziyade dostluk.
Çoğu çıkara dayalı dostluktan ibarettir. lise biter ve arkadaşlık yalan olur.
ilk cinsel deneyimin tanıklarıdır.
Nedense bende çok sağlam olmayan, olamayan arkadaşlıktır, lisenin önünden geçmedim mezun olduğumdan beridir.
Tutturursan ömür boyu devam eden arkadaşlık çeşidi.
hiçbir arkadaşlık o denli heyecanlı, toz pembe ve bol kahkahalı olmaz. çünkü sonra herkes büyür.
üniversite arkadaşı gibi değildir, özel bir bağ vardır nedense. görüşülmese dahi, kötü günler yaşansa dahi o lise arkadaşlıkları unutulmaz. oysa üniversite arkadaşlığı öyle değil. üniversiteden mezun olsam da kurtulsam şunlardan dersiniz kendinize.
üniversiteye gelince kıymetini daha çok anladığın arkadaşlarındır. lisede o samimiyet o dostluk üniversitede kesinlikle olmuyor. lise arkadaşlarım candır.
degerinin üniversiteye gecince daha cok anlasildigi arkadasliktir. universiteye gidipte cok yakin arkadasim oldu diyen duymadim ben daha.
ulan koskoca 3 ay yaz tatili var okul açılıcak lise sona gelmişiz son anda buluşalım diyolar vay anasını dedirten durumdur başka zaman mı bulamadınız örgüt olup ısrarcılıkta üstlerine kimseyi tanımadım ...
ilköğretim arkadaşlığı kadar uzun sürmeyecek olan arkadalık.
insanın en iyi arkadaşlarını bulduğu yer.
Hayatınızda öğrenim süresi boyunca belki de en iyi arkadaşlığın geçirildiği yıllardır. Fakat zamanı gelince herkes dağılır. Kimse kimseyi ne arar ne sorar. Halbuki o yıllarda sorduğunuzda;

seninle ölüme gelirim diyen insan seni ne arar ne de sorar. arkadaşlık böyledir. Biri gider diğeri gelir. Sonsuz arkadaşlığı bulmak uzun zaman alabilir.
Tadını hiç alamadığım olgu.
Teneffüs için sigara arkadaşlığıdır. Başka bir şey hatırlamıyorum uzun zaman oldu.
en güzel arkadaşlık sanırım. lisede çok arkadaşım oldu, güldük eğlendik falan ama neredeyse hepsi gitti, bir iki tane kalıcı oldu. onlar da ailem gibi oldu.
Arkadasim dediğin insanlarla maddi manevi paylaştığın şeylerin çokluğuna bakar.
Eğer bunlar azsa arayıp soranın olmaz.
(bkz: menfaat)
Unutulmayandır. Paranın ve egonun henüz insanın aklını çalmadığı zamanların ilişkisidir. Lakin onları eskisi gibidir diye düşünmek insanı yanıltır.
Güzel arkadaşlıklardandır.

Bu başlık altına "benim olmadı" gibi yorum atanlar sınıfın en mallarından ve en arka ya da en önde gün boyu sessizce oturan tipler olma ihtimali çok yüksek.
Ulan bizde bi mücahit vardı kütüphaneden kitap spor salonundan basketbol topu çalar satardı mezuniyette de akvaryumdaki balıkları çalmıştı.
ilkokul arkadaşını unutursun,ünide de öyle çok sağlam dostluklar çıkmaz. en iyisi lise arkadaşıdır 20 sene sonra bir araya geldiğinizde bile kendinizi lise yıllarında hissedersiniz.
yurtlu olduğumuzdan tabi devrecilikte var lise 3 de çok havalıydık alt devreyle falan hayat güzeldi lan.
Geçicidir.
Üniversite arkadaşlığı ve asker arkadaşlığına nazaran ilişkiler daha cıvıktır. Çünkü ortamdaki herkes ergendir.
iş yeri arkadaşlığının gözünü seveyim, arz ederim amina koyduğum der geçersiniz.
4 yıl sonunda biten arkadaşlıklardır. Arada whatsappdan konuşulur o kadar.