bugün

Emre belözoğlu'nun kaptanlık yaptığı takıma lincoln'ün kişiliği fazlasıyla yeterdir.
kendi takımına saygısı olmayan bir brezilyalının türk milli takımında oynamasıdır.
en kısa zamanda gerçekleşmesi gereken olay. lincoln'ün varlığı türk milli takımına güç katacaktır.
fırsat bu fırsat deyip lincoln'e ayar vermeye çalışanları gördüğümüz bir başlık. evet lincoln brezilya milli takımında oynamamıştır; lakin şu bir gerçektir ki avrupa'da oynarken brezilya milli takımına seçilmek brezilya liginde oynarken seçilmekten çok daha zordur. zamanının en büyük golcülerinden elber'in bile bayern münih şampiyonlar ligi şampiyonu olduğu sezon brezilya milli takımına seçilemediğini hatırlatırım. bir de şu beğenmediğiniz ricardinho brezilya liginde oynarken alex'in seçilemediği brezilya milli takımına 2006 dünya kupasında seçilmiştir. bu mantıkla ricardinho alex'ten büyüktür. milli takım meselesine gelirsek aurelio'nun türk milli takımına yaptığı katkı düşünülünce hiç de mantıksız gelmemektedir. şahsi kanaatimce lincoln milli takıma çok faydalı olur.
bir çok galatasaraylı beni eksileyecektir eminim. ama konu lincoln değildir bence. konu milli takımda oynayan oynamak üzere olan yabancılardır. aurelionun da kazımın da hatta mustafa izzetin de milli takımda oynamısına karşıy(d)ım. bizim milli takımımızı fransa, hollanda, belçika gibi milli takımlardan ayıran en önemli konular devşirme oyuncularımızın olmayışı ve milli ruhumuzu sahaya yansıtıyor uluşumuzdu. evet bu adamların hepsi 11 de oynadıklarında yararlı olacaklardır. ancak olaya şöyle bakmak gerekir. her sene tsl'ne başta brezilyadan olmak üzere dünyanın bir çok yerinden yabancı transferler geliyor. farz edelim ki bunların hiç biri milli takımda oynamamış olsun. hangi birinizi petkovic-edu-song-lugano-kewell-lincoln-alex-aurelio-deivid-nobre-baros şeklinde bir milli takımı kim ister? ben bu 11 ile dünya kupasını kazanacağımıza bank asya liginden toparlama 11 ile 8 maçta 40 gol yemeyi tercih ederim. bir takım da çıkıp "aaa tipe bak kafatasçılık yapıyor" diyecektir. hayır bu kafatasçılık değildir. eğer öyle olsaydı doğma büyüme türkiyeli olan lefter gibilerine sahip çıkmazdım.

almanyada yaşayan 4 milyon türkten ilk 11 çıkarabilecek durumdayken, 70 milyonluk türkiyeden yüzlerce ilk 11 çıkarabilecek durumdayken ne dir bu yabancı monteler?
yıldıray baştürk'e saygısızlıktır. lincoln mümkünse kendi milli takımında oynasın. oynayamıyor mu ya da hiç oynamamış mı neden acaba?
elvan abeylegesse ve mehmet aurelio' ya yapılanlardan sonra, lincoln' un hiç girmemesi gereken risk. olur olmaz insanların, arkasından durduk yere sövmelerini engellemiş olur böylece.
adamsan brezilya da oyna dedirten önermedir
(bkz: alex de souza)
gayet güzel olur. aurelio, kazım gibi futbolcular oynuyorsa lincoln de oynar deli gibi katkı verir. kronik sakat emre' den on kat faydalı olur.
http://www.ntvspor.net/pages/31109.ASP
bu işin sonu yok. yabancı bir stoper gelir bu sefer onu türk yapalım, kaleci gelir ona öyle derler boş işler bunlar. 70 milyondan adam mı cıkmıyor?
- ali tandoğan bey, lincoln türk milli takımında oynayacakmış
- ben brezilya milli takımında oynuyor muyum?
- o biraz zor. ama bi yerden başlamak lazım.
- ben türkiye milli takımında oynuyor muyum?
- neyse kıskançlık krizi yatıyormuş altında. sendeyiz ali kırca.