bugün

Biziz.
Bimbambomu 10 kişiyle sahasında pozisyon vermeden yendik.
genel sezon istatiğine bakıldığında türkiye için elbette galatasaray' dır. bu sezon için de lehine daha az hakem hatası gerçekleştiği için yine galatasaray' dır.
öznel bir görüş olacağı için asla tam olarak bilemeyeceğimiz sonuçtur, ben şahsen galatasaray ve fenerbahçe derim.

eskisi kadar da futbolla ilgilenmiyorum açıkçası ama babam fenerbahçenin maçlarını harika bir gazla izlemesi yüzünden arada ben de bakıyorum istemsizce...
gol kralı icardi,
asist kralı mertens,
en yüksek averaj,
en yüksek clean-sheet,
18 maçlık süper lig galibiyet serisi rekoru,
35 milyon euro'ya bayern münih'e futbolcu satarak süper lig satış rekoru,

sezonun ilk yarısı şampiyonlar ligi mücadelesi, 6 ön eleme, 6 grup maçına rağmen, bırakılmayan zirve.
en yakın şampiyonluk rakibi fenerbahçe'nin puan kaybettiği takımlardan;
adana demirspor'a karşı 4-0,
alanyaspora'a karşı 4-0,
trabzonspor'a karşı 5-1,
sivasspor'a karşı 6-1'lik galibiyetler.

rekorlar, krallıklar ve istatistikler bağıra bağıra galatasaray'ı gösteriyor. ama siz galatasaray'ın %90 şampiyonluğu garantiledikten sonra kaybettiği formalite derbi üstünden fenerbahçe demeye devam edebilirsiniz.
genele bakarsak net biçimde fenerbahçe olmadığı söylenebilecek takım. profesyonel lig şampiyonlukları, türkiye kupası şampiyonlukları, süper kupa şampiyonlukları, iki avrupa kupası ile galatasaray bayağı arayı açmış durumda öyle ki.
Türkiye liginde iyi bir takım yok. Ne zaman bir maç izlemeye çalışsam sıkıcı geliyor. Ama premier lig de ufak takımların maçları bile heyecanlı. Adamlar koşuyorlar basıyorlar mücadele veriyorlar. Bizim ligdeki maçlar çok ruhsuz geliyor bana.
Bayağı zorlarına gitmis.