bugün

amiral battı OYNAMAKTAN iBARETTiR.
ilk şartı ülkenin ismini ezbere yazabilmek ve söyleyebilmektir. bunu başardıktan sonra zaten gerisi teferruattır.
herhangi bir yerden alacağınız şişme botla kendinizi "liechtenstein kaptan-ı derya'sı" ilan edebileceğiniz ayrı bir teferruattır.
(bkz: ankara orta deniz saha komutanlığı)
kadıköy karaköy vapuru kaldırmaya benzer.
yalovaya kaymakam olmak gibi birşeydir aynı zamanda.
yalnız kalmaktır.
ender gelişen osasuna ataklarında bir garip sağ bek olmaya benzer. tarifsiz kederler içinde...
Astıyla bölüğün önünde tavla atıp ''bugün de sinek avlıyoruz hamına koyim'' dedikten sonra çayına şeker katık eden insan da odur.
- lan biz burada amiraliz 3 kişiye emir veriyoruz. türkiye'de on başı bi dünya askere emir veriyor

+ yanlış yerde doğmuşuz olm

- ben böyle şansın

+ önümüzdeki dönem kaç kişi asker olucakmış üklede

- 14 kişi

+ neyse lan iyi geçen dönem 8 kişide kalmıştık

- maşallah de maşallah de nazar değmesin.
- bugün nereye yol alıyoruz kaptan ?

+ nehrin şu ucuna kır dümeni !!!

- ama kaptan, daha evvelki gün de oralarda gezinmiştik.

+ çük kadar nehir ulan, ne bekliyorsun !
--spoiler--
+ee nerede kalmıştım?
-kızı soyuyordun kaptan.
+hımm düğmeleri çözdüm tak tak tak...
--spoiler--

(bkz: gemide)
şu dağlarda kar olmaktır, bir asi rüzgar olmaktır efenim...
(bkz: yalova kaymakamı)
eşek yüküyle para almaktır.
Fatih Sultan Mehmet'e özenmektir.Gemilerini karadan yürütmesi gerekir çünkü Liechtenstein'da deniz yoktur.
(bkz: beşiktaş orta sahasında amaral olmak) *
türkiyede astronot olmak gibidir.
ankara'da amiral olmaktan farksızdır.
(bkz: liechtenstein silahlı kuvvetleri)
sarıyer sahildeki balıkçı abilerden birinin de rahatça yapabileceği bir işi yapıyor olmaktır.
hayallerinizi yikmak gibi olmasin ama Liechtenstein sinirlarini isviçre muhafız birlikleri koruyor.

(bkz: isviçre muhafız birlikleri)
muhtar olmakla eşdeğerdir.
her liechtensteinlı asker doğar böyle yapmamak lazımdır. gemileri yağlı kızaklardan geçirip tüm avrupa'yı fethedebilir dikkat. aynı hareketi san marinolu ve angolalılardan da bekleriz.