bugün

Dünyanın sayılı taraftarlarındandır. Gerçekten bir tribünde yapılması gereken herşeyi yapıyorlar. Senkronize bir şekilde el ve kol hareketleri, kareografileri, herşeyiyle tam bir taraftar grubu.
iyidir hoştur da, bir anda nasıl dünyanın sayılı taraftar gruplarının arasında kendine yer edinebilmiş, bunu anlamıyorum.

geçen sezon pek çok lech poznan maçı izledim, çoğunu yarısı boş stadyuma karşı oynadı takım. federasyon "seyircisiz oynama cezanız var 5 hafta. ama stadın yarısı dolacak, diğer yarısı boş kalacak." ya da "rakip takım taraftarı gelecek maça, poznan seyircisi almıyoruz" benzeri fantastik kararlar verdiyse bilmiyorum.
ahanda şöyleler ;

http://www.youtube.com/watch?v=L7J5wiQ-qEU
hep destek tam destek söyleminin vücut bulmuş halleri. bir u12 maçında bile kendilerini gösterebilirler.

ahanda şöyleler;

http://www.sporxtv.com/fu...gin-taraftarSXTVQ20117SXQ
boynumda fethiyespor atkısını görünce beni sıkıştırıp acayip sorular sormaya başlayan kişilere sahip taraftar topluluğu.

olay şöyle gerçekleşti;

Poznan şehir merkezinde dolaşıyorduk. hava göt rendeliyor. atkıyı burnumun üzerine çekmişim, bere var kafamda. zaten gözlüklüyüm, yüzüm pek görünmüyor. arkadaşlar bir dükkana girdiler. karşıda 3 kişi öyle muhabbet ediyorlar. beni kesmeye başladı. kafalarda lech poznan bereleri var tabi. biri iyice yaklaştı. euzü besmeleyi çektim. aramızda 1.5-2 metre var, adam gözleri dikti bana bakıyor. aha dedim, hazırlan oğlum. çünkü bakışlar hiç hayra alamet değildi. lehçe bir şeyler söyledi. anlamıyorum deyince mesafe 1 metreye kadar indi. çat pat ingilizcesiyle atkıda ne yazıyor diye sordu. fethiyespor dedim. nerelisin dedi, türküm dedim. elemanlara dönüp lehçe türkmüş gibi bir şey söyledi. diğer elemanlar da geldi. diğerleri gelince ben başladım tabi bristol aksanı yardırmaya. anlattım da anlattım. fethiye çok güzeldir, yeşil-mavi, oh oh oh. bak takımın atkısında da kalp var. mavi beyaz bizim renklerimiz. sizin de mavi-beyaz değil mi? gittim ben lech poznan maçına süperdi taraftar falan diye(nasıl sallıyorum ama)... adamlar beni öyle konuşuyor görünce dinliyorlar mal mal. ben sallamaya devam ederken, benimle ilk konuşanın telefonu çaldı. diğerleri öyle bekliyor. telefonu kapattı elimi sıktı gitti adamlar. ama var ya, orada 3-4 dakika yusuflama olmadı değil.

not: yol üzerinde açtım atkıyı tabelanın önünde, çektim fotoğrafı tabi.
bir karşıyaka çarşı değildir.
videoda görüldükleri gibilerdir efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=S6FJEqAto5E
Bir ultraslan degildir.

(bkz: soran olursa ultraslan yapti dersiniz)
çocuk takımlarının maçlarında bile inanılmaz destekleri olmuştur. respect from turkey.
son zamanlarda polonya'da artan futbol fanatizminden varşova takımları ile beraber en çok nemalanan takımın taraftarıdır. bu taraftar grupları türkiye'deki kavgacı, küfürbaz, ot beyinli magandaların aksine çoğunlukla bir siyasi görüşe sahip ve bu görüşü tribünde de yansıtma peşinde koşan gruplardır.

görsel
görsel

ayrıca:
(bkz: ultraslan kim la)
bu adamlarla 3 lig maçı izlemiştim efendim.. aslında gayet sakin insanlar stad dışında falan, bide şöyle bi tezahuratları var zuper poznan ! go poznan ! diye.. maçları da aşırı sıkıcı geçiyodu geçen sene..