bugün

Gerçek gibi görünse de pek de Göze hitap eden ürünler olmadığından umursamadığımdır.
memurları sevindirdi.
Cocuk markasi oldugu icindir.

Dusunsenize 30 yasina bir adam ile diyalog;

Y: kazagini cok begendim nerden aldin?
A: lcwikiki
Y: lc.. ne puhahahash
Kısmen katıldığım önerme. Çok fazla alışveriş yapmadım ama çok hesaplı bir fiyata çok güzel bir mont aldım. iki senedir daha dün almışım gibi yepyeni giyiyorum, çok da şık.
hesaplı mı kaliteli mi belli olmayan ama kesinlikle çok zevksiz tasarlanan ürünlerdir. hayat bana da waikiki way way olur belki diye her defa girip bir kere bile bir şey alamadım.
kalite anlayışı kıt olanlar için kaliteli olduğu kesindir.
eskiden doğru olan. şimdi ise, ucuz ve kalitesiz.
Boktan kalitede oldugu gercegini degistirmez.
Aldigin ürünün aninda rengi solar. Tisortler çeker.
hesaplı olduğu konusunda hemfikiriz lakin kalite kısmı için aynı şeyi düşünmemekteyim. hem bütün ürünler birbirine benziyor bee.
Xside in gömleklerine sarar damgası bas 90 tlye sat. %100 pamuk, yıllarca da giy yane.
eskideni o denecek başlık. bi keresinde babam maymunlu bir mont almıştı lc waikikiden peygamber gibi dolaşıyodum sokakta amk. şimdi sanki bedava dağıtıyorlar waikiki ürünlerini.
işletme sahibinin yabancıya verilmesinden kaynaklanan durumdur. ilk çıktığında çocuk giyim firması olarak ülkemizde lanse edilmeye çalışıldı bu strateji ellerinde patladı. Ve şimdilerde adamlar her yaşa uygun üretip satıyorlar.
mesela lcw poşeti. herkes yıllardır aynı poşeti kullanıyor. hiç bana mısın demedi. ürünlere gelince fiyat olarak pazarla yarışacak türden ama kalite olarak sabri sarıoğlunun uzaktan suçlarından hallice.
lc waikiki kaliteyide fiyatlarınıda aynı oranda düşürmüştür.
(bkz: ne kadar ekmek o kadar köfte)
Hesapli oluşu da kaliteli oluşu da öznel olan yargıdır. Markasız çin mallarından nispeten kaliteli olduğu doğrudur. Tekstil konusunda ulkeler uce ayrilir. En tabanda lcw nin de mallarini ureten cin gibi ulkeler gelir ve kalite bazinda 3. Sinifi olustururlar. Turkiye gibi ikinci sinif ulkeler nispeten daha kaliteli urunler uretirken dis pazar agirlikli satislari soz konusudur. Gelismis ulkeler ise hem kalite anlaminda bir noktada iken hem de markalasma surecini tamamlamis olup kiyafetten ziyade marka satmaktadirlar. Bu markalar da artik uretimlerini cin endonezya ve turkiye gibi is gucunun ucuz pazar imkanlarinin fazla oldugu ulkelere kaydirmaktadirlar. Ancak yine bir tomy hilfiger, gant d&g vs. Soz konusu oldugunda alim gucu on plana cikmakta ve talebin onemli bolumunu gelismis ulke nufusu olusturmaktadir.
dogrudur efendim pantolunu ilk kez yikadiginizda rengi bir ton acilir.
koton daha ucuz daha kaliteli ve daha şık. lcw nin adı çıkmış ucuz diye.