bugün

Ha agzina saglik basligi. Basima bisey gelmeyecekse ayni fikirdeyim hadi irkci demesinler hadi hitler damgasi yemiyim diye diye icimde kalmisti yillarca ama katiliyorum fikralari bile asiri doz gerizekalilik iceriyor.
ama ben beğeniyorum yapılarını herşeylerini kültürlerini insanlarını yaşamlarını.
bu videoyu izledikten sonra insanlığımdan utandım

https://www.youtube.com/watch?v=6Wg7VjTFDJY
evet yaa. okurken bile insanın suratı ekşiyor.

bir de takunyaya 3 tane tel takmışlar. olmuş sana müzik aleti güya. gıy gıy da gıy gıy.
artvini bir kenara koy. gerisini at. cidden.
Nasıl bakarsan öyle görürsün kardeşim, çok itiyorsa seni kendin gibi olanlara yaklaşırsın olur biter! bir Kürt olarak laz kardeşlerimin adetlerini ve geleneklerini çok severim ve çok da sevdiğim laz arkadaşlarım var. hele hele devrimci olanları aslan gibidirler adeta! Doğu'dan selam olsun onlara!
Gerizekalı turnusolu başlıklardan bir tanesi daha.

Adam trabzona gittiğimde ne dediklerini tercüman sayesinde anladım diyor. Trabzonda farklı bir dil konuşuluyor da benim mi haberim yok. Bildiğin Türkçe. Sadece ağız farklıdır.

Hadi duyduğunu idrak etmekten yoksunsun. Hadi beyin lobların aktif olmadığı için anlamıyorsun. Hadi lengüistik de bilmiyorsun. Coğrafya bile mi bilmiyorsun be birader.

Zaten birisiyle konuşmadan önce ona trabzonlular laz mıdır değil midir diye soruyorum.

Hayır laz değildir diyorsa aklı başında insandır. Oturur muhabbet ederim.
Bilmiyorum diyorsa oturur anlatırım ondan sonra muhabbet ederim.
Lazdır diyorsa ortamı terk ederim. O insana harcayacağım vakite yazıktır.