bugün

laptop o kadar ısınıyor ki (acer) her kapanışında pencereye gidiyorum tama atacakken Ispartamızın güzide soğuğunda kendine gelip açılıyor.
rahatlatıcı ve üzücü olacak harekettir. kavga sırasında yere atıp kırdığım laptopumu sakinleşince naptım ulen ben? nidalarıyla ağlamak istedim.
(bkz: bir anlık yapılıp sonra pişman olunan şeyler)
hep içimden geçen fakat bir türlü gerçekleştiremediğim belkide kıyamadığım yapamadığım eylemdir.
hayata geri dönmektir.
bağımsızlığını ilan etmektir. ben henüz ilan edemedim. *
genelde laptop kullanıcılarının sinir bozucu bir olay olduğunda gerçekleştireceği olaydır.
bu gidişle benim laptopun başına gelecek olay.
laptop takıldığında, çöktüğünde ya da önemli bir belgeyi sildiğinde oluşabilecek durumdur. * masaüstü bilgisayarlarda bu durum genelde kasaya ya da ekrana yumruk atma şeklindedir. * *
laptop'un zaman zaman bünyeye verdiği gereksiz stres sonucu yapılabilcek eylem. şudur ki, laptop yıllarca hiç sorunsuz çalışmış ancak günün birinde birden göçmüş ve üzerine windows kurulmasına izin vermemektedir, garanti süresinin geçmiş olması, zaman sıkıntısı ve maddiyat açısından servise göndermek imkansız gibidir. uzun uğraşlar sonucu bir başka işletim sistemi kurulmuş ancak işyerinde kullanılan diğer makineler ile arasında uyum sorunu olduğu için verim alınamamıştır. bir akşam oturulup tekrar denenmeye başlanır ve fakat yine başarı elde edilemez, açık pencereden esen rüzgar insanın zihnini çelmeye başlar, olaylar gelişir. * *
laptopu pencereden disari atmak = X olsun;

evde beleş internet kullanma sevdasına wireless aranılmış ve tam camın önünde bir tane bulunup bağlanılmıştır. ancak sinyali daha kuvvetlendirebilirim(!) düşüncesinin akabinde laptop camdan biraz çıkarılmış ve bir anlık dikkatsizlik sonucu laptop camdan uçmuştur. işte tüm bu olaylardan sonra soran arkadaşlara rezil olmamak için uydurulan bahanedir X.

bir örnekle görelim;

-lan laptopu düşürmüşün zuhahahah
*ne düşürcem oğlum anneme kızdım camdan attım
-siktir lan zuhahahah
*!?
zaman zaman id denen alt benlik bizi bu anlamda kışkırtsa da,süper egonun mevzuya müdahalesi ile geri dönüşü olmayan durumların zuhur etmesi kendiliğinden engellenmiş olur.
bacakları çok terlettiği için yapılası hade...