bugün

pirize takıp doldurulduktan on dakika sonra ben boşalıyorum sinyali vermesidir.
sanırım uyarısını dikkate alıp pili değiştirmek faydalı olacaktır.
bir sene bile olmamışken laptopu alalı, bu pili öldürmek için acep ne yaptım diye kara kara düşündürür insanı.
haydar dümene mektup yazıp bir an önce çaresini bulmalıdır.
çok bozmuş bir sorundur.

şu an 1 saat 17 dakika pil ömrü var diye yazsa da biliyorum ki 20-30 dakikaya alert verecektir. yıl olmuş 2012, hala doğru düzgün tahmin edemiyor lanet gitsin.
pil haznesine geciktirici koymak ucuz yollu bir çözüm olabilir, ama ben kesin çözüm istiyorum diyorsanız yeni batarya veya olduğunuz yerden laptop'u çıkartmadan prize bağımlı kullanılabilir.
tek kullanımlık ise sifonu çekmenizi öneririm.
(bkz: anlam boşalması)
sizin pil icin iyi yada kotu yaptığın iz bir sey yoktur. pil depoda si bilgisayari alnadan once cok beklemis ise bu yuzden sorun yasarsiniz pilli cihaz almadan once pilin uretim tarihini kontrol etmelisiniz. cunku piller fabrikada kimyasallar karistirilirken ömrü nu tamamlamaya basliyor... kaynak isteyen varsa ozel mesaj atabilir. ciddiyim.
(bkz: laptop bataryası)
Laptop pilleri ilk kullanıldıgı zaman çokça dayanır zamanla pil ömrü azalır. Hatta 20 dakika bile dayandigi oluyor birkaç yıl sonra
Benim sıfırlandı sanırım yine. 6 sene önce de aynısı olmuştu garanti kapsamında değiştirmiştim.