bugün

her gece bu saatlerde ortaya çıkan böcektir halk arasında osuruk böceği olarak da tanımlanabilir peçeteyle bile öldürünce elde pis bir koku bırakır(ben bu kokuya tahammül edemiyorum ama yıkayınca koku geçiyor)
not:bu böcekler neden dolayı çıkıyor bilen birisi lütfen bana ulaşsın.
Renk çok önemli, böcek pembe olsaydı hayalimde daha minyon bir şekilde canlanırdı mesela.

Doğanin mağduru böcektir, olsun yeşil de güzel renk.
bana kafa atan yesil bocegin ailesinden, bir o kadar salak baska bir kuzeni.
aslında saf ve temiz duygularla gelmiştir lambaya fakat fizik kanunları kafası ile lambanın buluşmasını ister.
resmi adı "acrosternum hilare" olan böcektir. halk arasında osuruk böceği olarak bilinir.
yaz akşamlarının vazgeçilmez, lambanın etrafında pervane olmuş böceğidir. insanların üzerinde gezmeyi de bir o kadar sever. kendisine osuruk nasıl olurmuş gösterilmelidir.
(bkz: green stink bug)

görsel
görsel

Halk arasında yeşil kokulu böcek veya osuruk böceği olarak bilinen yaz aylarının belalısı iğrenç mi iğrenç hayvan. Hele hele yeşilliğin bol olduğu bir çevrede yaşıyorsanız bir zaman sonra oda arkadaşı olmamanız işten bile değil.

Yukarıdaki resimlere bakar mısınız? O inci gibi yumurtalara, uğur böceğine benzeyen bebekliklerine. Ne kadar tatlı ne kadar şirin bir şey ama büyüdükçe öküzün teki oluyorlar.

Kardeşim siz ne yaşıyorsunuz ananız babanız size bakmıyor mu niye böyle pis, iğrenç, sevgisiz bir şey oluyorsunuz siz büyüdükçe?

Niye geceleri evime girip salak salak ışığa çıt çıt vuruyorsunuz zihinsel probleminiz mi var?

Birde arada insanın üstüne üstüne uçuyorlar, aksiyon yaratıyorlar. Yemin ederim odadan kaçıp evi yakasım geliyor. Geceleri yatağıma yatarken acaba üzerimde gezinir mi? Ağzıma girer mi diye korkuyorum.

Kovmaya çalışsan kovaladığın anda öyle bir koku bırakıyorlar ki inanılmaz yani!

Hayır kötü olan ne biliyor musunuz doğada pis koktuğu için bunlara yaklaşmaya cürret eden kuş da yok. Bu kadar da psikopat ve mafyavari bir hayvan.