bugün

kendileri sanki her konuda cok bilgiliymis gibi evet veren vatandaslari olabildigine asagilamalaridir.

he amina koydugum hayir veren herkes cok zeki, evet veren herkes aptal.

sozlukte koyluler hakkinda trolluk yapilsa hemen atlarsiniz koylu milletin efendisidir diye, ama dun koylu milletin kanseridir basliklarinda nasil goy goy yaptiginizi gorduk.

hayatiniz yalan ve doneklik uzerine kurulu. evet ciktigina o kadar seviniyorum ki. sizin gibi kolpa enteller cildiriyorsa evet'in cikmasi daha hayirlidir.
Sorun köyden çıkıp gelmek değil; sorun oradaki şartlar gereği cahiliyet ve dogmalar altında sürdürdüğün yaşamın aynısını kentte de sürdürmek istemeleri. Kent bunu kaldırmaz, kent kültürü farklıdır; sen taşradaki kültürü kente taşırsan ortaya abuk sabuk bağcılar gibi gettolar kadar kötü varoşlar çıkar ve sen de kalabalıkların arasında kaybolup benliğini yitirirsin. Kendini geliştirmeye çalışman lazım; inat edip geliştirmiyorsan köyünde kalacaksın veya kent seni yutacak.

Laikler tepeden bakmasa ayak uyduranlar, kendilerini geliştirenler bakacak; iş güç sahibi olup eğitim alanlar, kültürel aktivitelere katılanlar, dünya görüşü kazananlar bakacak. Sen aynı hödüklüğü korursan tabi ki aşağı görülürsün. Her saniye gelişiyor bu dünya, entelektüel ve bilgi alanında sürekli yeni adımlar atılıyor. Senin hala 1500 yıl veya 200 yıl öncesinin saplantılarıyla yaşayacağım diye tutturman, zamana karşı direnmen senin kaybına. Bu kadar basit.
Köylülerin zoruna giden durumdur. Amk evlatlari biraksan ülkeyi koca bir köye cevirecekler ve biri bunlara napiyon sen birader deyince de "laikciler kendini halktan üstün görüyor" ya bi sittirgit allasen. Senin gibi halkin anunakoyim ya.
laikler her zaman " haltlardan " üstün olmak için ellerinden geleni yaparak;

fazilet ve erdemin, evrensel hak ve özgürlüklerin,

adaletin ve barışın ve bağımsız türkiyenin,

savunucusu oldular, oluyor ve olacaklar.

kendini bir bu ülkenin bir " haltı" sanan:

17/ 25 hırsızlarının,

anlı, şanlı, " bakara- makara imanlı " lılarının,

" bir kereden birşey olmaz " çocuk tecavüzcüsü ensar ( koruyucu ) ' larının,

kuran kurslarında ayyuka çıkan çocuk taciz' lerini görmeyen iman contası patlak " yobazın "

15 temmuzda yüzlerce insanı katleden ve katlettiren şeriat özlemcisi katil ümmetçi sürünün,

en sevmedikleridir laikler.

biz bu sevgisizlikle kalmak ve yaşamak istiyoruz.

bu üstünlüğümüzü bize çok görmeyin, ne olur, az ahlaklı olun " belki " sizin de olur.

yıllardır nemalanılan bir şey. kabul bunlar yapıldı, bu memleket kurulurken bir elit sınıf vardı. eğitim görmüş kesim ile kırsal kesim doğal olarak ayrıştı. üstüne bir de ego geliştirildi. he tamam bu yaşandı. peki siz? bununla mücadele etmek için ne yaptınız? bunu bahane gösterip 100 senedir ağlamak ve bunun üzerinden nefret üretmekten başka ne yaptınız? hadi beyaz türkler kötü, sizi anlamak için çaba sarfetmediler diyelim. siz ne yaptınız? ne yaptınız anlaşılır olmak için? şu bahaneyi 100 senedir aşamadınız. saplanıp kaldınız. yenilenmemek ve o kabukta kalmak için her şeyi yaptınız. elinize geçirdiğiniz bahaneninize sıkıca tutundunuz. zaman zaman onu olmadığı kadar abarttınız ve nesillerce nefret ürettiniz. çıkaydınız o kabuğun dışına madem. değil 100, 1000 sene daha aynı mevzuyu konuşur ve durmaksızın bunun nefretini üretirsiniz. derdiniz barışmak, gelişmek, yürümek değil. derdiniz sadece ve sürekli kavga halinde olmak.

herkesle her şeyle küserek sürekli mızmızlık politikası izleyerek bir halt olamazsınız. olamayız.
laikçi diye bir şey yok. senin fakir hayatını anlam vermek için dine bağlanıp kendi kendine kötülük etmen var. biz de sana gerçek dünyayı anlatmaya çalışıyoruz.
atatürk'ün ilke ve inkılaplarını benimseyen ve ilke edinen biriyim laiklik dahil. atatürk'ü doğal olarak seven değer veren ve maneviyatını koruyan birisiyim. devletimi ve bayrağımı severim uğrunda canımı sakınmam. askerimi polisimi sever kendilerine minnet duyarım kullarına zarar vermek isteyenin kıl köklerine operasyon yaparım. dindar birisi değilim hatta dine inanç noktasında mesafeli birisiyim deist diyorlar. ancak dini değerlere sahip çıkar hatta bu uğurda canımı sakınmam nede olsa milli değerimiz. alkol kullanmam kullanana karışmam. recep tayyip erdoğan ve diğer lider olarak tanımlanan siyasi parti başkanlarına karşı sempatim yok ama devlet büyüklerime daima saygılı davranırım. siyasi partilere oy vermedim vermem. siyaset boş iş bana göre. hatta açılım sürecinde çok elestirdim malûm iktidar ve yöneticilerini. ev kira ama vatan bizim söylevini destur edinmiş bireyim. çok zengin değilim aylık 2000 - 2500 tl civarı bir gelirim var güzel rahat bir yaşantım var. elden ayaktan düşsem biliyorum ki kimsenin sikinde olmam hatta kimse destek olmaz vatanımın sokaklarında belki anca yer bulurum kendime. yinede milletimi severim ve korur kollarım laf söz ettirmem hatta bu milletin her bireyi için canımı veririm. tecavüzcü dolandırıcı hain ve yüz kızartıcı suçu olmadığı sürece. peki bunların başlık ile ne alakası var? açıklayayım; atatürk'ün adını kullanır maskesini takar maneviyatını zedeler isen ilkelerinden bir kaçını kullanır diğerleri ile çelişir isen bunu yaparken atatürk'ün maneviyatına laf söz ettirir isen. devletime hakaret edip gezide bayrağımı yakar isen. askerime polisime hakaret edip ideolojin uğruna saldırır isen. milletimin inancına sabah akşam sosyal medyada saldırıp insanımı asimile edecek paylaşımlarla misyonerlik gibi faaliyetlerde bulunur isen. devlet büyüklerine siyaset ve devlet kavramını birbirinden ayırmayıp hakaret edip küçük düşürmeye kalkar isen. insanıma lakaplar takarak çomar diyerek hakaret ederek saygısızlık yapar isen işte bu başlıkta bahsedilen kişi sen olmuş olursun ve bende bunun bilincinde olup gidip referandumda evet vurmuş olurum. tüm mesele bu anladın mı? anlamadın değilmi? işte bu milleti anlamıyorsunuz sizin sorununuz bu!
tamamen katıldıgım yazar beyanı. bu dengesizlere göre ülkenin %60 ı aptal, çomar ama kendilerini kapsayan %40 lık kesim ise çok zeki, kültürlü, bilgili, entelektüel kesim.

adamlara göre durum tamamen bu. ama ne hikmetse bu çok zeki %40 lık kısım bu çok aptal %60 lık kisimi bir türlü ikna edemiyor.

tek akıllı bunlar.
yobazların kendilerini "halk" diye takdim etmelerinden daha mantıklı bir tutumdur.

işte referandum yapıldı, halkın yarısı hayır dedi ki eğitim durumuna göre hangi yarının ne halde olduğu da açıkça ortada. üstelik evet diyenlerin alayı şeriatçı filan da değil...

durum böyleyken ne diyorsunuz, hangi halktan bahsediyorsunuz anlamak mümkün değil. kendisini halktan üstün gören birileri varsa halka kaz gibi davrananlar olmasın sakın?

(bkz: rte nin seçmenini kaz yerine koyması)

(bkz: akp nin halka tepeden bakan elitleri)

(bkz: itina ile mağduriyet devşirilir keriz kafalanır)
Laikçi,laikliğin anlamını bilmeyen öküz bünyelerin götünden uydurdugu elementtir.
öğrenmek için çaba sarfetmedikleri gibi öğrenenlere bok atmayı marifet sanarlar.
kendilerini milliyetçi,vatansever olarak tanımlayan bu arizona çomarları,hırsızlığa,tecavüze,cinayete,
hukuksuzluğa ve her türlü vatan hainliğine ucu kendilerine dokunmadığı sürece seslerini çıkarmazlar hatta mevsimine ve sahiplerinin takındıgı tavıra göre zeytinyağı gibi üste çıkıp yaptıkları hırsızlığı,yolsuzluğu,tecavüzü,cinayeti yüzyüzce utanmadan savunurlar.
kısacası arizona çomarları çok tehlikelidir hele ki bir sekılde sözlükte yazma şansı bulanların yorumları akla zarar,insanlığın evrimine aykırı şekilde haraket etmeleri şaşkınlıkla izlenmektedir.
kaşla göz arasında 16 nisanda işleri biten laikçiler .

kendi elleriyle kendi iplerini çekmeleri .

seçme ve seçilme hakkının azizliği .
Kahkaha attırır.

Köylü diye asagiladikları insanlar her seçimde bu zeka geriligi ceken mallara bir guzel koyuyor mu? Hem de nasıl koyuyor.

Anca buralarda sinirden kendilerini silksinler işte. Ellemeyin. Seviyeleri de ortada. Kendini üstün görüyormuş beyinsiz geri zekali.
bedelini çok ağır ödedikleri üstün görüşdür herkes de olmaz .

çok şükür bizde yok .
(bkz: kemalist kişilik bozukluğu)

bunların ruh akıl sağlığı hastalıklı. Çok ciddiye almamak lazım.
O gören gözü sikerler. Bu çok açık.
Ona laiklerin üstün görmesi demeyelim de eğitimsiz ve cahil sınıfın kendi kompleksleri içerisinde yaptıkları suçlama diyelim.

Adamın açtığı salak başlığa bak. Sanki laikler halktan değil de kralın soyundan. Başlık bile bilinçaltındaki kompleksin bir yansıması.
(bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)
(bkz: türkçe de laikçi olmadığı halde kullanan mal)

yeni türetildiyse laiklik satan kişiye verilen ad sanırım. Kişiler laik olmazlar, devletler laik olur. Bir insanın şahsi olarak din ve devlet işlerini ayırması gerekmez, ülke yönetimine karıştırmaması gerekir.

neyse lan üşendim yazmaya siktir git anlatmaya değmezsiniz.