bugün

kızların kıçını, başını açıp fotoğraf çekmeleri. bir de bu fotoğrafları sanal aleme yüklemeleri.

ardından ne mi oluyor; bu gidişle ahlak diye bir kavram kalmayacak. modernlik denilen şeyi, bu toplum çok yanlış anladı.

ve diğer korkum da; böyle giderse , evlenilecek ahlaklı ve bakire kadın kalmayacak bu facebook, twitter, instagram yüzünden. sanal alemi etkili kullanan kızdan her türlü kaşarlık, ahlaksızlık beklenir.

kemalist tayfa diyor ki; " siz laikliğe dinsizlik diyorsunuz ve laikliği yanlış anlayıp yanlış tanıtıyorsunuz ".

e peki, laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması demek ise, bir dindar vatandaşımız, günlük hayatında başörtüsü takınca gerilip, sinirleniyorsunuz ? neden masum dindar insanlara arapperest, anadolu çomarı, örümcek kafalı gibi iğrenç ve ahlaksız sıfatlar takıyorsunuz ?

madem laiklik, din ve devlet işlerinin ayrı olması ise, başörtülü bayanlara duyulan bu nefret neden ?

sonra da, biz laiklik için dinsizlik dediğimizde, rörörö diyorsunuz. gerçekler ortada.

selam ve dua ile...
ismi yeterlidir: laiklik. bir kez daha soğudum.
idiotların sandığı şudur ki, türbanlı bacıları götten çük almamıştır sanır bu saflar. halbuki bilmezler ki, bu türden bizzat bildiğim kaç tane türbanlı var. kadınlarklübünde amcık zarını diktirmek isteyen kızlara göz gezdirin. %99'u müslümanım der. başı açık veya kapalı olması fark etmez. din ve ahlak kavramlarının tamamen kopmaz bütün olduğunu sanan cahillere göre laiklik iblisin icadıdır. dinli olursa ahlaklı da olur sanır bunlar. ancak ufak bir noktayı kaçırır bu beyinsizler. yozlaşma dinli dinsiz tanımaz ve insanları ahlaksızlaştırabilir. bunda da en büyük neden, hem tüketim toplumunun modern(!) kapitalizmine aşığım ama aynı zamanda müslümanııııııııım diyen insanların çoğalması gösterilebilir.
(bkz: popüler kültür ile laikliği karıştırmak)
avrupa devletlerinjn hiçbirinin laik olmaması, ama bizden bi kaç yüzyıl daha önde olmaları.
yeterli sanırım.
Dinin devlete karisamamasi. Hulog.
insanların laikliği batılılaşma olarak algılaması.
din kafa olmak, köleci zihniyette olmak, insan aklından korkmak.
bir de şu var: laiklikten soğumak için önce laik zihniyette olmak gerek. öyle din kafa olup dışarıdan "laikliğe sempatim vardı ama soğudum" gibi tiyatroları kimse yemez.
kadınların cinsel organı ile olan saplantılı ve hastalıklı şüpheleri, hakimiyet istekleri, telaşları olan şahsın kafası öylesine kördür ki, laikliğin dini önce devlet ve hukuk sisteminden, daha sonra da bireylerin donlarından söküp alacağını hayal etmeye başlar.