bugün

bu sınıfa giren insanlar, aşağıdaki gibidir...

başka partiye oy verdi diye insanları halkı aşağılayanlar.

asker şakşakcılığı yapıp darbe isteyenler.

türkiyenin yarısının belli bir çizgiye güvenmesini yediremeyip, çamur at, izi kalsıncılık yapanlar.

askeri anayasa ile yönetilmeyi atatürkcülük sananlar.

islama ve ona inanları şeriatcı ilan edenler.

başörtüsünü utanç kaynağı gibi görenler.

siyasetin içine iftirayı karıştıranlar.

yukardaki maddeleri savunan herkes cümlesinin başına laiklik den bahsederek giriyor ya, sizin laiklik anlayışınıza sokayım, açık konuşuyorum, eğer ima ettiğiniz gibi laiklik buysa, azınlık bile değilsiniz. eğer laiklik buysa, bu ülke de laik düzenin sonu geldi bilesiniz.

halk darbesini yaptı, gözünüzü açın, halka itaat edin, çok güvendiğiniz asker de halkdan oluşuyor unutmayın.
şehitlerimize ''kelle'', öldüren şerefsize de ''Sayın'' demeyen insanlardır.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
din kisvesi altında halkı sömüren gizli irticacılardan çok daha vatanına milletine bağlı insanlardır. he bir de
(bkz: hadi ordan)
(bkz: vatanseverin aptalı düşmanından daha zararlıdır) * *
(bkz: o kadar saçmalamak ki zaman kırılması olması)
yaran basliklardandir zira laiklik kisvesi altinda vatan hainligi yapmak mumkun degildir. örnegin; * din ve devlet işlerini birbirinden ayiriyorum derken kimse vatan hainligi yapamaz, baska kisveler gereklidir onun için "laiklik kisvesi altinda vatan hainligi" oldukca sacma bir kaliptir. hah ama demokrasi kisvesi altinda vatan hainligi yapanlarla dolmustur ortalik. onlar da kendilerini çirkin bir şekilde ifade etmişlerdir zaten demokrasi bir amac degil aractir diyerek.
(bkz: bir yobaz yuvası olarak uludağ sözlük)
kendileri gibi düşünmeyenlere vatan haini damgasını vurarak , din kisvesi altında onca yıldır millete - ülkeye yapmadığını bırakmayan birtakım sabıkalıdan daha vatansever olabilecek insanlardır.
bilkent üniversitesi hocalarından oluşan ve anayasayı yeniden düzenleyen insanlar bile yeri geldiği zaman bu tatlı su laikleri tarafından çok rahat şeriatcı ilan edilebilir, dedik ya vatan hainlerini uzaklarda aramak yanlışdır, ülkemize çok rahat gelişmemiş ülke der, halkına ise sırf kendisi gibi düşünmüyor diye oyuncak der, kendisi o gelişmemiş ülkenin aydın insandır ya, laiklik kisvesi burada devreye girer, insan vatanına gelimemiş, halkına oyuncak deyince onu vatan haini olmakdan sadece laiklik kisvesi kurtarır.

ayrıca cami önlerinde başörtüsü dağıtan bir laik sol parti vardı geçtiğimiz seçimlerde, unutmadık biz kimlerin koltuk sevdası için ne kılıklara girdiklerini, seçim otobüslerinde travestilerle alem yaparken yakalıp koskoca otobüsü inkar edenler de geliyor aklıma da, bu ülke de laik düzen çokdan sona ermiş efendiler, sizin yaptığınız sadece yüz karalığı.
bundan yıllar önce 'laikliğin ve cumhuriyetin sonu geldi, şeriatı biz getireceğiz' deyip şimdi kendi kafalarına göre yeni yeni laiklik tanımları yapıp o tanımlara göre kendini laik ilan edenlerdir laiklik kisvesi altında vatan hainliği yapanlar...
eğitimsizliğin oldukça yüksek olduğu bir ülkede din sömürgenleri yerine %46 küsür laiklere oy verilmiş olsaydı, haklı bulunabilecek tanımdır.

hem eğitim sistemimizin çöktüğünden dem vuralım, hem de bu seviyesi malum eğitime sahip halkımızın yarıdan biraz azının yaptığı seçimi yerinde, en doğru seçenek görelim...

yerlerde sürünen eğitim kalitesine sahip ülkede geçerli, hakim olduğu düşünülen fikrin aslında tam da terkedilmesi gereken düşünce olduğunu aristo mantığıyla apaçık görebiliriz.

nadir nadi'yi "ben atatürkçü değilim" dedirten sebeplerden ben de diyorum ki, laiklik kisvesi altında böyle olunabiliyorsa bu bakımdan ben vatan hainiyim.
halkı her fırsatta, ama üstü kapalı ama açık hakarete boğan kişilerdir aynı zamanda. acıdan mı, şoktan mı, çekememezlikten mi bilinmez, nereye saldıracaklarını şaşırmışlardır, zira; bu ülkede, her şeyin üzerinde olan halka aptal muamelesi yapmak akıllı bir davranış değil.
laikçilerdir.
(bkz: demokrasi kisvesi altinda gericilik yapanlar)
dindarlık kisvesi altında yapılanlardan yeğ tutulan şey.