bugün

çünkü özgürlük kisvesi altında her türlü sapkınlığı ve de dini kurallara karşı gelmeyi marifet saydıkları için.
çünkü kendilerinden olmayanları yobaz gerici,akılsız koyun vesaire şeklinde yaftaladıkları için.
çünkü her şeye ufak tefek nedenlerle bir şekilde muhalefet olabilecek kılıf buldukları için.

daha sınırsız sayıda arttırılabilecek sebepler bütününün sonucudur laiklerin hakir görülmesi.
Laikler nedir ki acaba? Ekler gibi bir sey herhalde. Hangi yorenin tatlisidir acaba?
Çümkü özgürlük kisvesi altında tren yaparlar. 6. Kompatımandan selamlar.
hakir: "aşağı görülen, hor görülen, küçük, önemsiz, zavallı."

laik -ler şeklinde kullandığında, bir boşluğu ifade etmiş olursun. laik insan olmaz, devlet olur, kurum olur, şirket olabilir.

dinine göre adam ayırmamaya laiklik deniyor. ana tema bu. sen ateist olanı işe almıyorsan mesela patron olarak, senin şirketin laik değildir.

ateist mason olmaz, bu sebeple mason örgütleri laik değildir.

gibi gibi çoğaltılabilir.

kısacası başlık komple yanlış. olmamış.
ilginçtir ki bilinmez. ben bilmiyorum dinsiz dedikleri için hor görüyorum bu kimseleri. bir de içki içtiklerinden.
çoğul olmayanın hakir görüldüğü her yerde, çoğuldan olmayan herkes ve herşey hakir görünür.

edit: nasıl ki ben hala her şey yazmayı bilmediğim için hakir görülüyorsam.
edit2: allahtan herkez yazmıyorum artık. onu düzelttim.
çomar sürüsü içerisinde sürü psikolojisi ile görülen hakirliktir. sürüden kurtulun...
Medeniyet gormeden para gorenlerin hakir gormesi , cokta onemli degil .
makarnacı oldukları için.
Her dönem birileri hakir görülür. Bi zamanlar da türbanlılar hakir görüldü bu ülkede kimse inkar edemez.

Herhangi bir kesime aidiyetle değil; tamamen objektif bir şey söylüyorum kimse düşmanlık algısı ile anlamasın nolur.

Ama bizim gibi gelişmemiş toplumlara verilen ayrışma fitnesi her devirde sonuç vermiştir.
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
Laikliği benimseyenlerin ateistlere aktarılarak, sayıca yüksek gösterilmeye çalışıldığı konudur.
Bu milletin bir kısmı allah A, kitaplarına, Peygamberlerine, ahirete, kadere kazaya, meleklere inanıyorum dediği halde laiklik ilkesini benımserler. Bu kitle kesinlikle ateist değildir.
ben zaten afaroz edildim doğal.
neden olacak,sözde çağdaşlık modernlik adı altında her türlü haltı yedikleri için. uygarlık denen boktan zarar gelir bunu bir türlü anlayamadılar.
her haltı yedikleri için. öyleymiş... muhtemelen her halt dediği şey de cinselliktir.

ben kimseyi tercihlerinden diye hakir görmem ama bazen merak ediyorum bu canımız dinciler bir gün olsun neden çalana, çırpana, öldürene, yalana, hak yemeye vs ses çıkarmıyorlar da tek dertleri yolda mini etekle yürüyen bir hatun oluyor mesela?

et ete değmesin isterse dünyanın anası sikilsin mantığı mı bu? yazarken gülüyorum amk.
araplar, çomarlar, yobazlar, gericiler kadar hakir görülenine rastlamadım...

dünyanın hiçbir ülkesinde istenmiyorlar..

türkiyeden dışarı çıksalar, bor çuvalı muamelesi görmek, alışkanlıkları haline geldi..

hatta yabancı gümrüklerde terörist muamelesi yapılmazlarsa, kendilerini hala insan falan sanıyorlar...
Evet lan biri bana bunu açıklasın.
Ben ayagımda Nev balance ayakkabımla protestoya katılınca marjinal oluyorumda bu çomarlar ellerindeki iPhone 7 ile uygarlığa laf edince niye bişey demiyorlar.
ne bileyim ben kardeşim. ahlaksız oldukları içindir belki.
çok basit. içki içiyorlar da ondan. yani en azından bana göre böyledir. kendilerini günahlara bu kadar kolay teslim eden adamları küçük görüyorum evet acıyorum onlara. her türlü pislik var zinadan tut içki içmeye kadar. biz neden yapmıyoruz çünkü irade var irade, akıl var bizde.
ülkemin nadide kentlerinden biri olan izmir'i bu hale soktukları için. evet bu bile yeterli bir sebeptir. antalya'dan sonra içki yasağı izmir'e de gelmelidir ki daha fazla yunanlaşmasın.
laik olamadıkları için. hürriyeti istediği gibi küfür edebilmek istediği gibi soyunabilmek istediği gibi içebilmek sananlar gibi turkiyedeki laiklerde laikliği dine istediği gibi saldirabilme olarak görürler. bu yüzden laik olamazlar. hakir görülmeleri de haktır.

zira laiklik bir ideolojidir. ideoloji ise zaman içerisinde hayatın bazı alanlarından dinin -zorla- çektirilmesi üzerine bu alanı dolduran bir olgudur. bu nedenle her bir alana ait ideoloji o alana ait dindir. laiklikte bu nedenle bir dindir.

yeni bir dine hoşgeldiniz. doğarken kulağına ezan okunan öldüğünde ise islami usullerle defnedilen lakin yaşamı boyunca bircok farklı alanda birçok farkli dine sahip olan biri olabilirsiniz. putlarınızı kırmanız dileğiyle.