Sayin teknoloji bakanımız mustafa varank twitlemiş.

https://twitter.com/varan.../1290966275225784320?s=20

görsel
Beni ne eksiliyorsunuz mk. Adam hakli işte.
Aynı patlama boğazda olursa facia, ama kanalda olursa problem yok.

Badelenmenin yan etkileri heralde bu kafa.
Kanal istanbul da patlasa tahribat yapmayacak yani? Hemde tam fay hattının üstünde? Hasbinallah ve nimel vekil sabah sabah ya...
Lübnan O kadar tonluk amonyum nitratı ne yapacaktı acaba diye sormadan edemiyor insan. Gübre yapacak değillerdi her halde. Boğazlardan geçti, iyi de minareyi çalan kılıfını hazırlar. Gübre yapacaz biz bunu deselerdi ne yapacaktık? Hiç. Ha boğaz ha kanal şimdi ne farkedecekti? Yine koca bir hiç. Geçer miydi? Geçerdi.

Patlamanın arkasında israil var. Peki bu bombanın lübnanın elinde ne işi var? Tahminim şu ki kim bilir hangi müslümanları patlatacaklardı, ama bak sen şu işe ki ellerinde patladı. islam aleminde hainlik dizboyu. Önce 1982 sonra 1996 ve şimdi yıl 2020. 38 senede değişen hiçbir şey yok. Lübnan yine aynı lübnan..
"ülkede sanayi neden gelişmiyor teknoloji neden ilerlemiyor" sorularını soran arkadaşlara verilmiş tokat gibi cevaptır.

(bkz: sanayi ve teknoloji bakanı)

bu kafalara ulaşmak var ya normal şartlarda aşırı pahalı şeyler. millet binlerce lira harcayıp ne kimyasallar kullanıyor bu kafalara ulaşmak için. bakın bizim normal vatandaşımız bile hiç ekstra para harcamadan bu kafalara ulaşabiliyor ama siz hala nankörlük peşindesiniz sayın bakanı beyenmezsiniz.

görsel

bizim buradaki küfürbaz dede bu bakan için amcamın oğlu diyordu. ben şahsen bu açıklamadan sonra iyice ikna oldum bu amca oğlu muhabbetine. hadi diyelim ki sayın bakan haklı. kanal istanbul olsa geminin içerisindeki şeyler kontrol edilebilecek olsun. peki kanal istanbul olsa bu gemi kanal istanbuldan mı geçerdi yoksa gene denetimsiz olduğu söylenen boğazdan mı. ulan neresinden tutarsan tut elinde kalıyor bu açıklama.
gerçekten mi iq düşük numara mı yapıyorsunuz cahile yatıyorsunuz anlamadım. o patlayan amonyum nitratı taşıyan gemi 6 sene önce bizim boğazlardan geçti insan önce bunu bir araştırır.
ibnelik alametleri.
O da bi bok mu amk.

Trump katar'a giderken yozgat'ın üzerinden geçtiydi.
gayet mantıklıdır. patlamanın boğazdan geçen bir gemide olduğunda (allah korusun) depremden bile daha acı yıkım olur. çünkü gübre hammaddesi olan amonyum nitrat vb malzeme yüklü gemiler sürekli geçiyor boğazdan.
şu ekonomik süreçte kanal istanbul'u yapabileceğimizi sanmıyorum. en azından dünyaya resti çekip gemi geçişi ile ilgili sınırlamalar getirmeliyiz
güneş'deki patlamalar da öyle zaten. kanal ist. şart !..
bir "bakan" tarafından yapılmış olması ülkem adına çok üzücü bir durum. aklı başında olan herkes biliyor ki, kanal istanbul yapılsa bile o geminin istanbul boğazından geçme hakkı var. kanal istanbuldan geçti diyelim, orada patlasa bu gemi. oraya yerleştirdiğiniz arap kentinde oturanlara bir şey olmayacak mı? ya da kanal istanbul zarar görmeyecek mi? komiksiniz