bugün

can çıkartan tir tir titreten bir de sabah ayazı eklenince daha soğuk olan an da duş almaktır.

üşeniyorum birazdan girerim diye kendimi oyalıyorum. girmesem kendimi kötü hissedeceğim bunuda biliyorum, üşümek bahane bildiğin tembellik.
son oniki yıldır yaptığım iş. insanı açar, rahatlatır, özgüveni tazeler. saçları iyi kuruttuğun müddetçe sıkıntı çıkarmaz.
kışları 2 günde bir yazları her gün yaptığım eylem. malesef akşam duş alma gibi bir alışkanlığım olmadı. hep, şimdi yatayım sabah alırım dedim. böyle böyle sabahları duş almak alışkanlığım oldu. ama herkese tavsiye ediyorum. sabah duş alın. kendinize gelin.
eğer çok üşürüm, titrerim ben diyorsanız,

banyodan çıkarken ayaklara soğuk su dökmek kan dolaşımını hızlandırdığı için 2 dk sonra üşümenizi engelleyecek ve vücut ısınızı yükseltecektir. özetle ayaklara soğuk su dökülmelidir.
vücuda iyi gelen eylemdir. sağlıklı kılar insanı. bir de mecburiyetten duş aldıysanız daha iyidir. sizi buna mecbur etmiş biri varsa tadından yenmez.
sinüzit mağdurlarının yapamadığı, deli gibi kıvrandıran başağrısına sebep olan eylem.

bırak bereyi; kafana izocam dolasan, yine de ağrır o baş.
sicacik suyun altinda miyisirsiniz zaman gecer biraz daha diye dusu sirta dondurur ole bekler dusunursunuz.banyodan cikinca birde bakarsinizki finale gec kalmisiniz.bu hikayedeki kisi ve olaylar tamamen gercektir.
sonrasında dışarısı ile muhattap olunmayacaksa daha güzeli yoktur.
akabinde evden hemen çıkılmamalıdır. vücut bi kendine gelsin.
2 Saatlik gece uykusundan bile ayılmazına sebep olur.
(bkz: hasta olma yöntemleri)
intihar.
Her ingiliz'in yaptığı eylemdir. Hasta falan da olmazlar çünkü alışmışlardır buna.
yapılmaması daha iyi olan eylemdir.
Her gün yaptığım eylem .
girmesi ayrı bir derttir. çıkması da öyle. girildikten sonra sıcak sudan "lan çıkmasam mı? beş dakka daha lan" gibi ifadeler fısıldarsınız havaya.
her kanadalı' nın yaptığı eylemdir. hasta falan da olmazlar çünkü alışmışlardır buna.