bugün

tane tane yağan kar yere sıfır cam 3. kattasınız yere oturmuş kahvenizi yudumluyorsunuz bir yandan dışarıyı seyrediyorsunuz ve zaaaart diye bir ses. Haliyle hava buz gibi yere oturunca olur böyle şeyler.
sıcak odadaki pencereden dışarıdaki soğuğu izlemek.
kışın en güzel yanı dışarıda insanlar soğuktan ölürken bizlerin sıcak evlerinde rahat uyuması. çünkü biz insan değiliz!
karanlık, kapalı bir havada karanlık şarkılar dinleyerek camdan dışarı bakmak.
nescafeyi ısınmak için içmek.
sonunda yazın gelmesidir. evet.
hadisi şerifte belirtilendir.
" kış müminin baharıdır ;kısa günlerin sabahını oruç tutarak , uzun gecelerini ise ibadetle geçirir."
Bir kupa dolusu çay ya da kahve eşliğinde kitap okuma mevsimidir kış. En güzel yanı budur.
burnumun kızarmadığı kış günlerinde, belki de burnumun kızarması tamamen geçmiştir bir daha hiç kızarmayacaktır diye umut dolmamdır.
melankolik müziklere fon olmasıdır.
hafiften üşüyerek uyumaktır.
olmayan yan.
asosyal bir kişiliğe sahipsen, zaten gezmekle vs isim yok çalışmıyorum da dışarı çıkıp napıcaz diyorsan, gittiğin en uzak mesafe evin altındaki bakkalsa, evin varsa şayet sıcaksa. vicdanın da biraz umursamazsa katlanılabilir yanlar bulabilirsin.
ama kesinlikle güzel değil!
google'da yandex'de ve bilumum arama motorlarında yapılan aramalara göre, olmayan yandır.
ayrıca yüz kişiye sorduk, olumlu cevap alamadık.

pazar pazar evde melankolik şarkılar dinliyoruz, sığar mı?
bitip gitmesidir.
kardır. her yerin bembeyaz olmasıdır. he bu aralar kış bize küs, hiç kar yağmıyor o ayrı.
gidişidir.

kış bu soğuk, nemrut bir mevsim. neyi güzel olabilir?
yaza göre daha az gürültü olması. yaz mevsiminin çoğu insanı sıcaktan uyutmadığı yetmezmiş gibi bir de herkesin pencere ve balkon kapılarının vs açık olması nedeniyle kimi komşudan gelen televizyon, kimi komşudan gelen muhabbet sesleri nedeniyle de uyuyamazsınız ama kışın bu sorun yoktur. evin içinde bile herkes odasının kapısını kapatır, pencereniz kapalı olduğu için dışarıdaki gürültüleri de duymazsınız.

evet, sessizliği seviyorum.
küçükken okulların tatil olmasıydı sanırım. onun dışında benim gözümde pek bir albenisi yoktur kışın. kar, çamur, vıç vıç, ıyk.
Yatağın içinden çıkmamanın değerlenmesi. Yatak bir araysa, kışın değerlenir o. O yuzden yazın aldığınız yatağa verdiğiniz paraya acımayın salakolar.
(bkz: yağmur)
gölde alabalık avlayan müslüman balıkçıların donan göl sebebiyle avlayacak balık bulamayıp aç kalması gibi yanlar.
ısınma bahanesiyle sevişmek.
terleme sorununun olmaması.

güneşten dolayı cilt ve çeşitli sorunların olmaması.

sıcak bi kahve ile kar yağışını izlemek.

en önemlisi ise sokaklarda birbirine sarılmış sevgi pıtırcığı aşıkları görmemek.
yaz mevsiminin aksine gürültü ve kalabalıktan uzak olmasıdır. en azından adım atıp zaman zaman yalnız kalacak bir yerler bulabilirsiniz.
Popo buz tutarken battaniyeye koalanın ağaca sarılma edasıyla yapışmaktır efenim.