bugün

soğuk, karlı günlerde kulağınızda sizi içten ısıtan bir müzik varsa en güzel mevsimdir.
sivrisineklerin ölmesine sebep olmasına çevrecilerin ses çıkaramadığı dominant mevsim. ne ilkbahar kadar komiktir, ne de sonbahar kadar karizmatik.
Hasretinle yandı gönlüm nerdesin?
yalnızlık mevsimi. elde sıcak bir içecek, bol bol hayal kurdurur. nerede olursan ol, kendine dönersin daha çok.
mevsimleri zihninde yaşayan hep üşüyen bir bünye için,
odamın penceresinden bana sunduklarıyla hiç üşütmeyen beyazlık bugün.
görsel

kış bahçesinin tüm elemanları yerli yerinde.
çam
kar
kristaller
yağan kar taneleri
hafif esen kış rüzgarı
sımsıcak dumanı üstünde kahve
ve
aklımdakiler.

bir kış gününde eksiğimiz uykudakiler.
görsel

Kesinlikle.
Bu mevsimi güzelleştiren tek şey kar. Her yer bembeyaz olduğu zaman mutlu oluyorum. Sakin yağan lapa lapa karla birlikte yürümek bambaşka. Özledim.
yılın ilk mevsimi. mart sonuna kadar süren soğuk havaların habercisi.
özellikle biraz olsun kar yağınca, gece olsa da mumları yaksam, şarabı açsam, sofar açıp duygusallaşsam diyorum. ama hikayede bir erkek eksik.
Kar hiç bir zaman evsizlere romantik yağmaz.
bugün itibariyle gelmiştir resmen. normalde kışı severim ama tam da aslında bahar ayı olsa derken değil bitmesi daha yeni başladı bile.
En Nefret ettiğim mevsim
Yorgan Yorgan üstüne
Kat kat elbise
Vallah yazı özledik..
şımarık yazdan sonra gelen efendi bir mevsim.

Yeniden bazı şeyleri hissedebilmektir kış. Samimiyetsiz günleri geride bırakıp yalnızlığın doruklarına ulaşılabilmektir..
Yaz gibi vıcık vıcık değildir. Sarıp sarmalayıcıdır. Yağmurda dalıp gitmek, karın yağışını etrafın kara gömülüşünü izlemenin zevkinde kaybolursunuz. Soğuk bir gün sıkıca giyinip dışarıya çıkarsınız bulduğunuz herhangi bir banka oturup hayatın akışını seyrederken yüzünüze vuran hafif rüzgarda kendinizi bulursunuz.
en sevdiğim mevsimdir. kalın kazaktır, atkıdır, şapkadır, eldivendir. kalın tabanlı botlardır. kış samimiyettir.