bugün

(bkz: bizim suriyeli kardeşimiz yok)
(ara: salaklık)
(bkz: agustos böceği ile karınca)
toplanılan yardımların hepsinin akp'ye gitmesidir. inanmayın bunlara artık.

(bkz: hayvanlık)
ver ver ver götümüzü versek bu göt kıllı kılsızı yok mu diyecek ibne evlatlarına bizim verebileceğimiz tek şey yaraktır afedersin, o da kıllıdır kalındır acıtır, yersen!
göndermeyin o ekmekleri bayat diye yemezler, battaniyeleride beğenmeyip kullanmazlar. olmadı satarlar.
Gönüllüsü olduğum sadaka taşı derneğinin de içinde bulunduğu yardım organizasyonudur. Yardımlar yerine ulaşmaktadır. Kimse şüphe etmesin. insanları karalamadan önce araştırın kim ne yapmış diye. iftira atmak hayvanlıktır.
izmir'de geçen hafta soğuktan 2 kişi donarak can verdi.kendi ülkende ki insanları tam olarak korudun bide suriye kaldı. oldu amk!
görsel
terör örgütü destekçilerine ne battaniye ne de bir kuru ekmek bile yok.
yine aynı hikaye.

hangi kadın komşusunun çocuğu açlıktan ölmek üzereyken 'ama benim oğlum daha pastasını yemedi' der ki?

yani böyle bir kadın varsa insanlıktan nasibini alamamış demektir.
ihtiyaç sahibi o kadar yurdum insanı varken gereksiz kampanyadır. kendi yarani sarmadan başkalarina faydalı olamazsın. o kadar borç dert içinde insanımız var ki, battikca batiyor.
(bkz: www suriyeicinbirekmek com/#18029050)
zalım esadın yılbaşı partisi hazırlığında olduğu şu günlerde vatandaşına yaptığı kıyıma sessiz kalmamak adına yapılan yardımdır.

gerçi hiç bir araba güven olmaz ama şu anda ezilen de ezen de arap amk.
bilboard'ları süsleyen suriyeye yardım sloganı.
suriyeli'ye bir ekmek ve battaniye...

türkiyeli'ye organik biber gazı, sevildiğinizi bilin amk.
gördüğüm her billboard da ''oldu arkadaş onlar bomba göndersin biz bir ekmek bir battaniye'' dediğim son zamanlar sloganı.

tamam olanlarda suriye hükümetinin haklılık payı fazlaydı bizim devlet kaşındı. tamam hükümeti eleştiriyorsun da yardımseverlikte bir yere kadar. ille birine battaniye göndereceksen bizim burda komşu var ona verelim. üçünü beşini birleştirip yorgan yapar garip.
Bir kalasnikof bi molotof ve on sehit olarak geri donecek olan yardim cagrisidir.
hassiktir denilesi kampanya. yüzyıllardır diktatörlerine boyun eğen, koyun gibi yaşayan bir ülkenin, birilerinin gazıyla ve ne olduğunu dahi bilmediği bir hareketini ödüllendirmek, aymazlıktır, yavşaklıktır.
suriyeli muhaliflere yardım etmek bir yana, ülke içinde bulunan mültecileri de yaka paça ülkeden kovmak, yapılması gereken tek şeydir aslında. kendi pisliklerini kendilerinin temizlemesi gerektiğini öğrenmeli insanlar, halklar.
aynı şey bu ülke insanı için de geçerlidir.
insanlar, davranışlarından sorumlu tutulabilmeyi ve bununla yaşamayı öğrenebilmelidir.
birilerinin yardımıyla, durumdan kurtulacaksa, çıkaracağı dersi en azından artık ne olması gerektiğini nasıl öğrensin.

edit: başlığı açan insan israfı kaçmıştır, başlık başıma.
kendi evsiz barksız aç insanlarını sokaklardan toplayıp koruma altına aldık diye kapalı spor salonununa tıkan, yatacak yer verdik diye insanları simiksonik kampetlerde yatıran ve utanmadan bunları tv lerde gösteren hükümetin din-i duygu sömürüsüdür.

varsa gücün bu insanlara iş/aş kampanyası yap, hava ısınınca sokaklara bırakma o zaman devlet olduğunu görelim.
üşüdüğümüzde suriye yazıp 5777 göndermemiz yeterli olan kampanyadır. *
türk insanının maneviyatını sömürme kampanyasıdır.

kısaca budur, türk milleti merhametlidir sözde falan ve de filan.
yahu nedir bu abilik, babalık yapma isteği?
türkiye kendine bakamıyor lan, suriyeye destek senin neyine?
ortadoğuda amerikacılık oyunu bu resmen!

kendi ülkende yarı aç yarı tok gezenler var.
parasız pulsuz, sabah yese akşama yemeği kalmayanlar var.

seçim zamanı rüşvet amaçlı bulgur-makarna vereceğine kendi yoksuluna sahip çık!
kışın 3 günlüğüne sokaktaki evsizleri oraya buraya tıkacağına topla, adam et.
diyeceğim o ki, önce kendi üstüne başına çekidüzen ver ki, abi desinler.
sonrada oraya buraya topladığın teröriste suriyeliye ıraklıya filan yardım edersin!

agresifçe edit: hemen basın eksiyi, yobazlar! müslüman kardeşleriniz sığındıkları kampı yakıp yıktılar, yedikleri kaba s.çtılar, siz halen müslümanlık kardeşlik naralarında boğulun! hep aynı terane!
hadi bunu da eksile. bağnazlar!
KEŞKE GÖNDERDiĞiMiZ YARDIMLARIN GERÇEKTEN iHTiYAÇ SAHiPLERiNE GiDECEĞiNi BiLSEK TE ACIMASAK.
DiPNOT:KAPI AÇIP BAŞINI SOKACAK YER SAĞLANILAN BU iNSANLAR KAMPLARDA POLiS DARPEDiP BAYRAK iNDiRMiŞLERDi. AMA ViCDAN VE MANTIK ARASINDA SIKIŞAN TÜRK HALKI ELBETKi KULAKLARINI TIKAMAYACAKTIR.
(bkz: kış geldi türkiye için bir akıl bir fikir)
insanlıktan habersiz zavallıların ilgisiz durduğu kampanyadır.halep,şam gülmezse istanbul hiç gülmez.onlar bizim müslüman kardeşlerimizdir.