bugün

gericiliğin, baskıcılığın dibine vurmuş aile tipidir.
kızını zorla laikçi kemalist yapıp, toplumun ahlakını bozan yaratık halinde getirmesinden daha iyi bir iş yapan ailedir.
ilk fırsatta çıkarır saçlarını savurur eve dönerken eşarbını yapması çokca şahit olduğum durumdur
bu denli baskıcı olmaları geri teper kendi karar verebilmelidir hevesleri olan genç bir kızın bir anda buna ayak uydurması güçtür.
kızlarını istemedikleri bir yaşama sürükledikleri için ilerde mutsuz olacak bir kız çocuğuna sahip olurlar, büyük ihtimalle hayatı yanlışlarla dolu olur bu kızın, sınırlanan sadece düşünceleri değil görünüşü de olduğu için bulduğu ilk fırsatta bütün hataları yapar farkında olmadan, zor bir durum kimseye yasatmasın üzücüdür.
deli mi sikti sizi, siz neyin kafasını yaşıyonuz gerizekalılar demek istediğim ailedir. zorla başını örtmek ya da örtmesine izin vermemek farketmez. kızları da bir birey o da bir insan, sırf onların çocuğu olması kızın onların istedikleri şeyi yapmak zorunda olduğu anlamına gelmez !
çağın gerisinde kalmış cahil bir ailedir hiç bir insanın zorlanmaya hakkı yoktur.
bir anne bir baba kendileri nasıl yetişmişse çocuklarınında öyle yetişmesini istemesi çok doğaldır her annenin her babanın buna hakkı vardır ve asla sorgulanmaması gerektiği kanaatindeyim.
altı şiş üstü şişhane lafını doğrulayan tespitlere yol açar. çok baskı altında olup zorla istemediği şeyler yaptırılan kızlar o otoriteden sıyrıldıkları dakika yapmak istediklerinin yanlış, doğru ya da zararsız olduğunu düşünmeden yaparlar. sonuç olarak görünüşte düzgün aile kızı olarak görünen bu kız ailesi arkayı döndüğünde amı götü dağıtır.
-genel olarak başı zorla kapatılan kız şehir dışına üniversite okumaya gider, gitmeden önce biri ile nişanlanır*. daha sonra şehir dışında bir sevgili yapar kendine bir baskıdan çıkıp feraha varmanın verdiği rahatlıkla 4 yıl aklına eseni yapar, yanlış olduğunu belki de bilmiyordur. çünkü ailesi onu hep kısıtladı kapalı duvarlar ardında büyüttü, gerçek hayatı göremedi* kız daha sonra üniversiteyi bitir ekonomik özgürlüğü elindedir. ailesine muhtaç olmamanın verdiği öz güven ve 4 yıldır alıştığı serbestlik ile isyan eder. sonuç ailesi ile arası bozulur, yalnız kalır belki kötü alışkanlıklar edinmiştir. bu iyi tarafı bir de üniversiteyi bitiremeyip baba evine döndükten sonrayı düşünün 50 farklı senaryo çıkar.
- şimdi baskı altında olmayan denetleyici ve uyarıcı aile kızına bakalım,
kız şehir dışında üniversite kazanır. doğruyu, yanlışı ayırt edebilyordur, çünkü baba evinde de dış çevreden kopuk değildi. hatta kendini daha sorumlu hisseder 'rahata kavuştum, baskı yok' düşüncesi yerine 'artık annemle babam yanımda değil, daha sorumlu olup kendi sorunlarımı kendim halledip, arkadaş çevremden, derslerimden, eve giriş saatimden, yediğim yemekten bile kendim sorumluyum' düşüncesi yer alır. sonuç aslında iki kısımda da aynıdır. öz güven kazanmış 2 kız sadece biri ailesini karşısına aldı, belki ikisi de hatalar yaptı ama ilki daha ağırlarını, biri ailesinin bildiği gibi yaşadı biri ailesini, orada onu bekleyenleri kandırdı gibi gibi
(bkz: türban baskısı)
Ne oldu dinde zorlama yoktu?
Kızı atatürkü sevmediğini söylediğinde hıyaaaaaa nasıl sevmezsin hıyaaaa benim evladım deyılsaaaan diyerek tepki gösterecek olan aileden farkı yoktur.
Kızlarını düşünüp cehennemde yanmasını istiyordur.
kızını düşünüp cehennemde yanmamasını istiyordur.
kızın başını yakmıştır.
geleceğin ateistini kendi eliyle yaratan ailedir.

bu aileler namaz kıl, oruç tut demez pek varsa yoksa şekilcilik ''öyle desinler''cilik.
Zorla girmiştim başörtüye, iki sene önce açıldım şimdi yine kapatmaya çalışıyorlar. Kelle benim karar onların anasını satayım. O kadar sıkıldım ki artık bu konudan. Sapık sapık düşüncelerim varmış kapanmam lazımmış. Kafa yapısı bu işte. Amk evinde iki dakika huzur yok.
Çünkü kız çocuğunun vebali büyük olduğu içindir, kız çocuğunun yaptığı günahkar işler otomatik olarak anne babaya da yazılıyor islam dinine göre.

Zaten ahlaksız olduğun amk demenden belli, baban namusu korumaya çalışıyor fakat boşa çabalıyor.
Kapa çeneni sen kimsin de benim namusuma laf atmaya hak buluyorsun be gerizekalı. Haddini bileceksin büyüğümsün değilsin umrumda değil.
Lafıma göre namusumu ölçüyor dangalak herif.

Bir kızın namusuna dil uzatmanın vebali ne oluyor islam dininde en müslüman sizsiniz ya. Düşünceleriniz hastalıklı sizin.
Terbiyesiz bir yazarın başına gelen elim hadise.

Yazık, gerçekten çok yazık.

(bkz: hahahahsilktir)
ya siktir git amg trolü klavye başında oturmaktan götü yosun tutmuş hâlâ sallıyor. hayatsız.
Hayır gelmez o işten

insanların hayatını sikmeyi bırakın.
Bu işler zorla olmaz. isteyerek ve anlamını bilerek yapılır. Yoksa bu gün örter yarın açarsın. bilincsiz ailedir. Başörtüsü de oyuncak değildir.
(bkz: #46809874)

Sözlük Formatını dahi bilmeyen bir kaşarın zırladığı başlıktır.

Git cumbucket ol istersen, banane amk. Namus benim namusum sanki baban anan düşünsün. Ben eden ailenin böyle davrandığı açıkladım sadece.

inş ilerde senin gibi bir kız çocuğum olmaz mk.
Kızı zorla orospu ederler.
kes ya kes sananeyse cok konuşmayacaksin. açıklama isteyen mi oldu senden allaan lavugu. Profiline baktiktan sonra ciddiye aldigim icin mal gibi hissettim kendimi.

ins ilerde benim gibi kızın olur da butun gunahlari sana yazilir bohoyoyt cehennemde gorusuruz aptal moruk.