bugün

yaklaşık 12 milyon insanın iç savaş ve kuraklık yüzünden, bu devirde açlıktan ölmesine dur demek için yapılan insani görevdir.
inşallah hayırlısıyla amaca ulaşılması beklenen yardım. facebooktaki o çocukların fotoğraflarından sonra üzüldüğüm durum.
Allah yardımcıları olsun.
gayrimüslim kara afrika'ya yapıldığı için ilgi çekmeyecek yardım kampanyası düzenlenmesi olayı. tabi kara derili gavurlar eminim pakistan, filistin vb ülkeler kadar değerli değildir halkımızın gözünde.

oralara yapılan yardımları sorgulamıyorum yanlış anlaşılmasın. ama daha ağır bir felaket anlatan japonya'ya sessiz kalınması düşündürücüydü...

türkçe'den türkçe'ye çeviri:

evet japonya'ya yardım yapıldı. evet, afrika'ya da yardım yapılıyor. ancak, bunların müslüman ülkelere yapılan yardıma kıyasla devede kulak kalmasınadır sözüm. çok değil birkaç ay önce bütün belediye otobüslerinde müslüman kardeşlerimize yardım edelim yazılı ihh afişleri asılıydı. neden aynı yaygara gayrimüslim ülkelere de koparılmıyor? bunu sorguluyorum ben.

ayrıca, müslüman olmayanlara da yardım yapıyoruz'a örnek olarak osmanlı'da yapılan yardımların gösterilmesi ironik. o zamandan beri hiç afet yaşanmadı türkiye dışında değil mi? yoksa gösterecek örnek bulunamadı da tarih mi deşildi?
türk insanının yardımseverliğinibir kez daha göstermiştir. bizim de destek olmamız lazım ekonomik açıdan.
türk insanı herkese yardım ediyor da kendi ülkesindekine neden yardım etmiyor bizde de bir sürü fakir var.
yıl 2011 bu devirde insanlar açlıktan ölüyorlar. insana insan olduğu için değer verilen insani görevdir.
(bkz: uludağ sözlük afrika ya el uzatıyor)
Biz de sıkıntı olunca SMS desteği bekliyor ama...