bugün

saçma sapan gereksiz olan bir eylem.
türkiyeli kızların nerdeyse yüzde doksanının bekaretini korumak adına evlilik öncesinde ya anal seks yaptığı ya da vajinal seks yaptıktan sonra, evlenebileceği herşeyden bi haber bir erkek buldukları an, sahte kızlık zarı yaptırma yoluna gittiği ahlaksız hadisedir.
(bkz: #3286803)
zarın ne zaman bozulduğu ve kaç ilişki yaşandığı hiç önemli olmayan yani 20 senelik bir hayat kadınının bile bakire(!) olabileceği basit operasyon.genellikle dikiş tutmayan zar sebebiyle vajina duvarından alınan yapılarla yeni bir zar oluşturulur akabinde kaç türlü nane yediği belli olmayan kadın kişisi bekaretine geri kavuşarak gönül rahatlıhıyla gelinlik içinde beline kırmızı kurdelayı bağlar.
kızlık zarı dikilmeye başlandı, kızlık bozuldu. *
aklıma bi şarkıyı getirdi.
ağında sakızı şişirip şişirip, arsız arsız patlatıyor. bi de kar...
bu nasıl bir utanmazlık, nasıl bir haysiyetsizlik, nasıl bir şerrrrrefsizliktir yahu.
özrü, kabahatinden de beter bi durum.

kukusundaki patlağa yama yaptıran, sana sesleniyorum; ya ruhundaki gümleğe ne olacak, değil yama, şambrelini değiştirsen iflah olmazsın.
uğruna cinayetler işlenen malesef ki erkeklerin ilk ve tek olma tutkusunun sebep olduğu hede. akıl fikir.
2 çeşittir. geçici onarım ve kalıcı onarım.
Geçici ameliyatlarda kızlık zarı artıkları mevcut bulundukları yerlerden serbestleştirilerek biraraya getirilir ve dikilirler. Bu yöntem evlenmeden 3-7 gün önce yapılmalıdır, çünkü geçici bir süresi kendisini korumaktadır. Bu yöntemin kanama garantisi bulunmamaktadır.

Asıl ve kalıcı olan ise vajina iç yüzünden alınan flep ile yapılan kalıcı kızlık zarı onarımıdır. Kızlık zarı onarımı sedasyon ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat sırasında hiçbir şey hissedilmez, ağrı duyulmaz, bitiminde yürüyerek gidilebilir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz, dikiş almaya gerek olmamaktadır. Sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu yöntemle yapılan kızlık zarı tamirinde ilişki sırasında kanam oranı oldukça yüksektir. Kalıcı onarımı evlenmeden bir ay öncesine kadar istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.(Örneğin 3-4 yıl öncesinden bile
yaptırabilirsiniz.)

alıntı: http://vajinaestetigi.gen.tr/kizlik_zari_dikimi.asp
ayıptır, yazıktır, günahtır, vahtır, tühtür...
haydar dümen e göre türkiye genelinde özellikle de kırsal da yaygın bir uygulama. öyle ki bu dalda uzmanlaşan jinekologlarda 'diktirmek' için 1 ay kuyruk varmış.

anneanneme göre eskiden de yaygın bir uygulamaymış. ebelik yapan anneannemin anneannesine her gün pek çok kız 'yakında evleniyorum ama kız değilim' diyerek gelir balmumu yöntemiyle kız olarak çıkarmış.

ee allahın zarıyla ahlak bekçiliği yapanlara böyle karşılık vermek haktır. onca erkek ooo ben ne karı kız götürdüm diyerek hava atmayı biliyor. acaba bunlar kimin karısını kızını götürüyor?
çocukken anneme doğruyu söylersem dayak yiyeceğimi bildiğim halde sırf kendi gözümde aşağılanmış olacağım diye ille de doğruyu söyler ve anneyle papaz olur dayağımı da yerdim afiyetle.
yıllar geçti.kim beni yalan söylemek zorunda bıraktıysa nefret ettim ondan. çünkü kendime saygım vardı.yalan söylemek zorunda bırakılmak bu saygıyı zedeliyordu.
şimdi bakıyorum kızlık zarı dikimevleri varmış.
yavrum önce şunun cevabını bir bul önce: sen aslında kimi aldatıyorsun?
toplum buna zorluyor diyorsan ki olasıdır bu ağzına tükürdüğüm iki yüzlü insanlar toplaşmasında, yine de dimdik durabilmelisin . öyle bir duruşun olmalı ki kendilerini sorgulasın iki yüzlü varlıklar.
anasını satiim ne hale geldi insanlar.
Pantolon yamalama gibi bir şey.Yada patlayan oto lastiğinin lastikçi tarafından Yamanması gibidir.
sadece birkaç gün dayanabilen sonrasında etkisini yitiren olaydır.

(bkz: akacak kan nokta noktada durmaz)
evlenmeden önce cinsel özgürlüğü savunup evleneceği kızın bakire olmasını isteyen erkeklere vurulmuş çok büyük bir darbedir. bir elinde iğne bir elinde iplik umurunda mı dünya.
büyük bir sahtekarlık operasyonu.
söz konusu operasyonun anüse değil vajinaya yapıldığı durum.
kızın ölmesini önlemek için yapılabilecek durum.
(bkz: töre cinayetleri)
ameliyathane önü muhabbeti:
x sizde mi kızı getirdiniz
y he acile aldılar
x zar mı
y hee
x bizimki de
Kapı açılır doktor çıkar
x doktor bey yaşıycak mı?
d kim kız mı? zar mı?
x zar
d kızınız böyle yaşarsa zar çok daha yaşamaz. 4. kez diktik amca dikiş tutmuyor. kevgir oldu kevgir.!
zamanla dikiş tutmaz hale gelmesi muhtemeldir.
yaratıcı bir doğum günü hediyesidir.
operasyonu 15 dk sürmektedir. biçilen fiyat genelde 2000 $ dır. ahlaki değildir.
kız olsam yaptırmazdım, beni bir zar parçası için sevecek erkeğin ta götünden sikeyim. zarını diktirip bakireyim ayağındaki kızında; sinirlendim en iyisi ben biraz durayım.
(bkz: korsan ürün)
"dürüstlüğe" aykırı harekettir.

dürüstlük en önemli şeydir kanımca.
" kızlık zarının yırtılması " gibi bir ön kabul gerektiren hadise. zira yırtılmaksızın daha sağlam olsun diye zara dikiş çok saçma olur.
(bkz: o lanet olası siyah kıçını masamın üzerinden çek)
güncel Önemli Başlıklar