bugün

eğer takımın yıldızı değilseniz, hele hele kalecilik gibi takımın en saçma mevkinde iseniz çok boktan geçecek maçtır.
sahada artistliğin bini bir para olur.
rövaşatası bol maçtır.
+lann aliiii
-ne var lan
+ tanrı aşkına defansa gel
(bkz: 3 mayıs 2012 beşiktaş fenerbahçe maçı)
'eğer stoper iseniz materazzi pozlarıyla kızlara bakarak sağ kolunuzun üstüne terinizi siler, kızlara yakın alanda top yaparsınız' maçıdır.
Lakabınız Sabri Sarıoğlu iken birden bire Lionel Messi olarak değişebilecek halı saha maçıdır.
Topun hangi yöne gittiği izlenilmeyen maçtır.
devre arası olmadan kavga çıkacak olan maçtır.
nazlandıkları erkekleri etkileme bahanesiyle gittikleri halı saha maçıdır.
birden kaleciler wakabayashi, defanslar ishizaki, forvetler kojiro hyuga'ya dönüşür.
kız taraftarların çok eğlendiği ' ay salak nasıl artistleniyor hihihi ' diye izlediği maçtır.
küfürü engellemeyecek maçtır.
(bkz: küfür etmek için halısahaya gidenler)
futbol adına bir şey vermeyen maç olur.
takımların yıldızlar karmasına döneceği maçtır. herkes bir anda profesyonel futbolcu oluverir. çalımlar , ara pasları. kendimden biliyorum gerçi ben topçuyum lan.
kendini ispatlamak için oyuncuların egoistçe ve kollektiflikten uzak bir futbol sergilediği, berbat bir maç olur.
herkes birer messi, ronaldo dur.
kıran kırana! bir mücadeledir.
küfürsüz maçtır.
bir de sevgiliniz varsa maç sonu halı sahada bayılırsınız koşmaktan.
+ahmmeeeett
-ne oldu sinem?
+ahmet benim için kaleye geçer misin?
-rıffoooo çık lan kaleden!
kaleci olunmaması gereken bir maç. o maçta bacak arasından yiyeceğiniz bir gol o güne kadar yaptığınız, emek harcadığınız, üstüne titrediğiniz bütün karizmanın 0'a düşmesini sağlayacaktır.
zamanında benim de dahil olduğum maç.
o zamanlar sevgili olduğum kız da seyirciler arasında olduğu için pek etkilenmemiştim ama genel olarak oyuncularda şu etkileri gözlemledim;

- herkes daha çok koşuyor, basıyor
-herkesin yüzünde pozisyonlardan sonra anlamsız bir tebessüm var
- gol ya da çalım attıktan sonra mütemadiyen tribüne doğru bakış atılıyor
- biri kayıp şortu falan kasıklara doğru sıyrılınca onu indirmek için pek de aceleci olunmuyor (adam ronaldo beyler kaslarını gösteriyor)
-her kafa topundan sonra saçlar düzeltiliyor, yamuk bir görüntü verilmemeye çalışıyor.
-tribünün önünden geçerken orayla ilgilenmiyormuş gibi yapılıyor
-kaleciler ise ota boka atlıyor zıplıyor
-ayağa değen her topta neredeyse çalıma gidilmeye çalışılıyor ya da pozisyon zorlanıp çalıma doğru götürülmeye çalışılıyor
-küfür eden çok az ( belki de en güzel yanı bu)

genel olarak gözlemlerim böyle.

not: bu gözlemler yaklaşık 15-20 kişilik kız grubunun izlediği maça aittir.
performansın iki katına cıktıgı karşılaşmalardır. keza basket maçlarında da aynısı görülür.

- mehmet abi?
+ ne var laan
- abi smaç bastın abii.
+ lan görende hiç yapamıyoruz sanacak tabi basıcam ( kızlara hafiften yönelerek, yüksek sesle söylenmektedir.)
sahadaki çoğu erkeğin ergenliğine döndüğü maçtır.