bugün

mühim bir gerçek. kızlar eğitim verileceği yere kendi görevlerini unutturan sosyal eşitlik adına bir çok yalan yanlış bilgi veren sözüm ona özgürleştiren eğitimlerin verildiği okullara kızlar gitmemelidir. okullara giden kız sevgili yapar kesin. hadi okuma yazma öğrensin ya daha sonrası ? lise var üniversite var birde şehir dışı eğitime giden var. töbe töbe!! ne zındıklar var anlamıyorum. hiç mi utanma yok.
okullarda verilen eğitimle kızlar kucak kucak geziyor bildiğin kaşar oluyor ellenmedik yerleri kalmıyor bunları bile bile kızların düdüklendiğini bile bile okula nasıl yollarsınız!kesinlikle kızlar okula gitmemeli.
Gittikleri halde sacma sapan hareketleri var bide gitmeseler nolcak.
yanlış bir gerçek olamayacağına göre bu sav gerçek değildir. ileri ki yıllarda o kız büyüyecek ve kocaman bir kadın olacak çocuk büyütecektir. okumayan eğitimsiz cahil bir kadının yetiştirdiği çocuk da cahil olur ve yeni nesiller cahil olarak yetişmemelidir. o yüzden özellikle kız çocuklarının iyi bir öğrenim görmesi dolayısıyla eğitim şart olmuş oluyor.
bu öneriye cevabı ilber ortaylı hocamız veriyor:

http://galeri.uludagsozlu...5%9Fke-%C3%B6lsen-532242/
çocuklarını iyi yetiştirebilmek için kızlar eğitimli olmalı. tevfik fikret'te bu konuyla ilgili güzel bir söz söylemişti.
seninde bu beyinle burada olmaman denilmesi gereken yazar beyamı.
Apaçık gerçek. Sözüm meclisten Dışarı bazı kızlar okulun mentalitesini anlamış değiller. Okulu ilim irfan yuvasi degil makara yapma yeri olarak goruyorlar.Kaldı ki eğitimlerini okulda değil evde de alabilirler bakınız Erkin Koray kızının eğitimini evde vermişti.
(bkz: tabi lan manyak mısın) diyerek destek verilmesi gereken gerçeklik.
Kesinlikle katıldığım önermedir, zira biraz eğitimle türkiyede yaşayan erkeklerin durumunu değerlendirme gibi bir gaflete düşeceklerdir. Böyle bir başlığın açılması ile apaçık ortada olan durumdur.