bugün

samimiyetsizlik göstergesidir. erkek olanın karşısındaki insana tam manada güven veremediğini gösterir ki onur kırıcıdır. iki insanın normal olarak arkadaş olabilmesi bu tür davranışlarla içinden çıkılmaz bir hale gelir ki hiç arkadaş olmasınlar daha iyidir. işin garibi yanı başınızda sizden daha büyük insanlara abi sıfatı kullanılmaz. kısacası kimse kimseyle muhatap olmak zorunda değildir ama insanları rencide etmekte kimsenin hakkı değil. güvenin olmadığı bir ortamda en iyisi arkadaş değil iki yabancı olmaktır. kim olursa olsun bir insana güven veremiyorsanız bir hiçsiniz.
hoşlanılan kızın bunu yapması olayı daha dramatik kılacaktır.
tek kelimeyle iticidir. bir de lan deme olayı vardır o ayrı bir konu, ona hiç girmeyelim.
hormonlarla , duyguların birbirine karışmasını engellemek için paravan.
(bkz: ya ne diyem mahmut abi mi diyem)* erkeklerin abla, bacım gibi iticiliğine denktir. erkekler olaya abi deme lazım olur görüşünü savundukları için saçma gelebilir. bu erkek tipleri yaş 70 iş bitmiş kısmına takılmayıp "amca ha ne amcası yahu abi de sen abi" şeklinde dile getirenleride vardır. kısacası hepiciği aynı bok. *
yaş farkı 10 yaş ve üstü değilse saçmalıktır. daha dünyaya tam gözünü açamamış kız sözüdür ki, gözünü açmış hanım kızımız abi deme lazım olur düsturunu öğrenmiştir.en kısa zamanda gözünün açılmasını dilediğim kız dır.ne abisi karındaşmısın uyan gülüm uyan.*
belli bir yaştan sonra amca demelerinden güzeldir.
kızların erkeklere abla diye hitap etmesinden iyi olan şeydir.
kazık kadar olmuş adama abi denmesi normaldir.
not:hatta amca falanda uyar.
(bkz: abi deme lazım olur)
(bkz: itici)
arada kaç yaş fark olursa olsun erkeğin bir anlığına bile olsa suratını asmasına neden olacak olaydır. Hatta bazı durumlarda sıkıntı saatlerce sürebilir.

(bkz: sevdiğim kız bana abi deyince)
tiksinilesi bir durumdur. Ağır abi tarzı takılan kızlarda daha çok rastlanan bir olaydır. iğrençtir.
adamın niyeti bozduğu anlasilinca, mecburen şekil değiştiren hitap. kendinden yaşça büyük birine "kanka" diye hitap edemezsin ya.
normal bir durumdur.fakat özge ulusoy un nouma ya abi demesi gibi kimi zaman insana garip gözükebilen olaydır.
ama abijim demek çok güzeldir.*
çok yakın bir arkadaşımın başına gelen ve sürekli gelmekte ısrar eden olay liseden eski arkadaşından hoşlanıyo samimiler de üstelik, kız sürekli abi abi diyor artık ben bile sıkıldım bu olaydan.
kızların kendilerine yavşayan erkeği uzak tutmak için kullandığı yollardan biridir.
abiden kasıt ağır abi havası yaratmaksa eğer, ben bugün hala oğlu diyeni gördüm.
lise çağlarında hacım diye hitap eden kızda o kızdır..
bir tek erkeklere etseler iyi. hemcinslerine de ediyorlar. o insanın çok garibine gidiyor.
Samimiyetin ve korkunun göstergesi bir durumdur.
kızlar her erkeğe abi diye hitap etmez, abi diye hitap ediyosa gerçekten abisi olarak gördüğü içindir.

şarkısını akıllara getirir.
kızı gülünç duruma düşüren, kendini aşamadığını gösteren ve tekrarlaması halinde toplum içinde rezil olunabilecek bir durumdur.