bugün

doğru bir tespittir.
doğru önermedir.
çabucak unuturlar bir kere sevdiklerini.
türk kızı ise kesinlikle hepsi kezbandır zaten onlar da kalp yok ne iyi kalbi.
iki güzel söze inanırlar.
onlar için hayat gülmek eğlenmektir,etraflarında ağlayan birini gördüklerinde kaçarlar.
hepsi para düşkünüdür vs vs.

didddiit:
kızların zoruna gidiyor. ama yavrular haksızsam haksızsın deyin. erkek milleti müthiş bi ırk, en üstünü.*
(bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)

kendilerinin kınanmasına sebebiyet veren gerçek.
Aslında doğru olan önermedir. Çünkü kadın kendini kolla, kötülük yaparlar, ezerler baskısıyla yetişir.
Erkek gibi fiziksel gücü de olmayınca kafayı çalıştırarak kendini kollamayı öğrenir ve ekseriyetle kötü karakter olarak ortaya çıkar, erkeğe kıyasla.
en saf görünenini bile çoğunlukla iyi niyetli değildir ve hayatınızın içine edebilir. çok doğru tespittir.
cinsiyetçi yaklaşmamak lazım bu duruma. zaten genel olarak baktığımızda insan dediğimiz varlık, kendi ilkelliğini modernize etmeye çalışmış ve bunu az da olsa başarmıştır. konu "gönül" ise, zaten tek eşli de değiliz. ancak burada "ahlaki değer" dediğimiz şey ortaya çıkıyor. değerlendirirken bunu ölçüt alıyoruz.

gelelim günümüzdeki kafası rahat kadınlara. dediğim gibi hiçbir ekonomik sıkıntısı vs. olmayan bir kadın için konuşursak, bazıları, kendileri için ortaya çıkmış pozitif ayrımcılığı kendi çıkarları uğruna kullanmaktadır. en basit örneği, "ben bir kadınım" diye başladıkları cümleler.. bırak da onu erkekler düşünsün kadın. biz senin kadın olduğunu zaten biliyoruz.
aksine ,yerine göre daha gaddar veyahut yerine göre daha yumuşak melek gibi olmalarıdır. bu durum bazı kişlerde kadınlar "iyi" bazı kişilerdede "kötü" yorumlanmasına neden olur.
neden çekişmelerin gelin ve kaynana arasında olduğunu düşünmüşümdür. aynı zamanda gelin ve görümce... bunlar, kadınların erkeklere karşı değil de hemcinslerine karşı kötü kalpli olmaya meyilli olduklarını söylüyor bana. kıskançlık ve kindarlık ve "en iyi ben olmalıyım dürtüsü"nden sığınırım Yaradan'a.
Katildigim onermedir.hep bir fesatlik.
ben öyle bir kız değilim ya. Canım kendim.

Her neyse evet pek iyi kalpli sayılmayız. Ama olsun be. Sevin bizi. Özellikle beni tabi ki.
iyi bir çocuk olursan melek gibi oluruz, hayır ben kötü çocuk olacağım diyorsan,

ayağında ki pabucu ters giymiş şekilde dolaşırsın.
insanlık tarihinin en doğru tespitidir. aksi iddaa dahi edilemez.
anne olmayana kadar insan değillerdir.
Kızlar erkekler diye değil de insanların aslında iyi kalpli olmamasi diye düzeltilebilecek başlıktır.
pempbe de sıcmıyorlar zaten.
ne kadar da tatlı yazarlar düşüncesine sürükleyen bir fikir beyanıdır. yersen.
belki de ama bizi siz böyle yaptınız.