bugün

Türk erkeklerinin inandırıldığı en büyük yalanlardan biridir. Bu lafla kızlar erkeklerin kendilerinden emin olmamasını sağlayarak kendilerini kovalanan duruma sokmayı başarmış olur. Lez misiniz amk niye başka kız için giyiniyon?
(bkz: kadınlar erkekler için süslenir)
(bkz: kadınlar başka kadınlar için süslenir) tarzı salak genellemeler bütünü.

Birey biriciktir, özgüdür, tekildir. Birileri için bir şey yapmaz.
görsel
tam olarak yalan sayılmaz aslında.

inkar edenler de olsa bile her kız erkeklere güzel gözükmek için giyinir bu bi gerçek.
ama şöyle bi şey de var, kızlar arası rekabet. ben ondan daha güzel olmalıyım diye yapılan bi kıskançlık durumu o.

edit: rahatlık ayrı konu, her kız rahat olduğu kıyafetleri giyer zaten.
once birsey atarsin ortaya sonra onu baskasindan duyunca sen de bu lafa inanirsin durum aynen budur.
Evet doğru, yalandır. Yada yalan demeyelim de sadece erkekler için giyinmeyi kendilerine de itiraf edemedikleri için böyle bir şey söylenir.
Doğru mu? Değil. Şahsen ben sadece kendim için giyinirim. Nasıl rahat isem öyle. Baskalarından bana ne?
Her insan kendi için giyinir giydiği kıyafetle kendini mutlu rahat ve güzel hissediyorsa bunu anlarsınız zaten kendine güvenir dışarıya da bunu hissettirir başkası için giyinmek erkek kadın farketmeksizin saçmalıktır yani evet yalandır.
biraz dogru olan yalan.kizlarda diger tum insan formlari gibi toplum icin giyinir.
"Kızlar erkekler için giyinir" önermesi kadar abuk yalandır.
ikisi de lüzumsuzca keskin ve kanıtlanamayacak kadar genel yargılar.

Kadının ne için giyindiğini tek seferde açıklayamazsın, çünkü düz düşünüyorsun, klasik erkek mantığı. Kadın komplekstir.
Bi' sabah kalkar, deli gibi giyinir, süslenir mesela. Ya mutludur ya çok mutsuzdur iyi hisssetmek için yapıyordur.
Çilekli kreme sevgi duyan canlıdan bahsediyorsun, bir solukta açıklık getirmeye çalışma.

Kadın rekabeti diye inkar edemeyeceğimiz bi' şey varken bunu konuşmak gereksiz zaten.
Yalan değildir.
(bkz: kızların biseksüel olduğu gerçeği)
Tabiki de öyle.
Erkekler de diğer erkekler için süslenir hem.
Ben misal, saçımı muhterem abi beğensin diye kısa kestim bu sefer. Sabahattine gıcıklık olsun, çatlasın amk şismanı diye dar pantul giydim bugun. Ramazanın begenip alamadığı ceketi aldım, 8 taksitle ama değdi. Geberecekti hasetinden puşt.
yalan değil gerçektir. yalan olsa niye güne giderken süslensinler ki?

gerçi güne 5 sene önce felan gitmiştim bi daha gitmeme kararı almıştım ama olsun.
kızlar kendilerini daha iyi hissetmek icin giyinirler.
Kızlar diğer kızlara üstünlüğünü kabul ettirmek için de giyinir ama en çok da kendileri için giyinirler.
tamamen bir yalan, tamamen bir uydurmaca ve sallamasyon. yooo alınmadım ki diyip eve dönünce saatlerce ağlayacak kadar sinsi, gururlu ve bir o kadar da zayıf bir yaratıklar ordusundan elbetteki "amcığıma ve güneş görmemiş diğer yörelerime ilgi ve alakanın artması için böyle giyiniyorum." itirafının gelmesini beklemeyin.
ben acıkcası ahmet mehmetin yanına giderken saçlarımı yapıp, üstüme özen göstermiyorum. cünkü zaten yanlarında rahatça osurabildiğim ve yarramı kaşıyabilidiğim adamlar onlar. ama dışarı cıkarken süsleniyorum. neden? çünkü am var dışarda, hayat var. devir açan devir kapatan minik sevimli ve pofuduk bir organla haşır neşir olma ihtimalim yüksek.

amlılarda da öyle. hiç kız yurduna girdiniz mi aziz dostlar? hayır. ama ben girdim, boxerım düşmüştü bahçelerine girdim aldım. neyse orasının önemi yok. ama içerde gördüğüm manzara içler acısı.
hepsi o leğen götlerini belli eden 5 liralık ayıcık desenle pijamalarıyla bakımsız saçları ve 3 kuruşluk toz bezi ayarında tişörtleriyle dolanıyordu ortalıkta.
ama dışarı bir çıkışları var sanırsın ancelina cule...
yemeyin kızlar, buna ancak solcu erkekler inanır ve ancak o totoşlar sizi destekler.
ama siz yine gelir bize verirsiniz..