bugün

inkar edilemez doğruluktur.

efendim daha ünv sıralarına kapak atmadan akşam ezanından önce evine girmek zorunda olan gençler ünvnin ilk yıllarından itibaren hayatın anlamını ve özgürlüğünü içki,seks ve salaş bir hayatta arıyor. dolayısıyla bu kavramlar onlarda özgürlük ölçütü olarak beyinlerinde yer ediyor. evet. bence de böyle olmaması gerekir. haa babanız ve anneniz izin verir o ayrıdır. fakat kimse bana bir ailenin onay vermediği veya haberi olmayan bir hayatın özgür olduğunu savunamaz. o hayat saklambaç hayattır. anadolunun bir kasabasından orta ölçekli ve büyük yapı şehirlere gelip, ailesinin dişinden tırnağından arttırdığı paralar ve devletten aldığı 3 kuruş bursla geçimini sağlayan insan zaten özgür değildir.

not : daha sülalesinde kan davları devam eden tipler celallenmesin. medeniyeti önce avlunuza getirin. sonra söz hakkı doğsun sizlere.
kimse senin sikindirik dünya görüşlerine önem vermemekte ve değersiz fikirlerini önemsememektedir. bu yüzden geçersiz doğruluktur. okumadım bile o sikindirik düşüncelerini şahsen.

tartışmaya yer bırakmadan "doğru budur" diye dayatılan her şeye ve her düşünceye saygısızlık edilmelidir.
doğruluğu tartışmaya açık görüştür.
Olayı saptırmanın gereği yok hiç kimse bunun doğrulunu yanlışlılığını tartışmıyor zaten. Burada tartışılan bunun denetim ve yaptırımını yapacak kurum devlet değildir. Bireylerin kendileri aileleridir. Şuan çocuğu olmayan arkadaşlar işe eğlence yönü ile yaklaşabilir ama eminim ki çocuklarınında kız erkek bir evde yaşamasına izin verecek kadar geniş bir mideye sahip değildir hiç kimse. Ha sahipse ise de ne yapılacak geceleri evler basılıp ahlak masası kızları karakola çekecek bunlara müsade eden aileler yargılanacak gençler okullardan atılacak toplumun bu kesimi asimile edilecek pislik gözü ile bakılacak. Bunu bu şekilde denetlemek yerine eğitim şartlarını iyileştir kız erkek bir ev tutmak zorunda kalmasın bunların ki laf salatası haremlik selamlık başka bir şey değil.
bir şakirt beyanı olması yüksektir.*
yapılan en büyük yanlışlardan birisini bizlere gösteren durum.

sayın yazar leyli!!! yazınızı okudum ve saygı duymaktan başka bir eylemim yok.
mevzu kız erkek mevzusu değil, özel hayata müdahalenin önünün açılması mevzusudur. o yüzden teori de kişiler için doğruluğu olsa da özgürlükler ve haklar açısından tartışılması bile abestir.
önemli olan ahlaklı insan yetiştirmektir, ahlaksızlığı yasaklamak değil.
kalamazlarsa çıkarlar. kime ne bundan?
islam kuralları çerçevesinde doğrudur. fakat kabul edersiniz ki milletimiz büyük oranda (sözde) müslüman olmasına rağmen diğer inananları da barındırır. bundan dolayı kız ve erkeğin aynı evde kalması demokratik bir toplum için problem yaratmaz.
devlet, kanunlar ve yasaları kullanarak bireylerin özgürlüklerini korur, gözetir. toplumdaki birey, bu yasaların hepsini açıp teker teker okumuş olmasa da, devletin varlığı onun huzursuz olmasını engeller. yaşamı için gerekli güvenliği vs. vs. diyerek daha fazla uzatmayacağım. bu başlığı açıp okuyan zaten bu konular hakkında az çok bir şeyler biliyordur.

bak dostum. ben 18 yaşını geçtim mi? geçtim. üniversiteyi kazandım mı? evet, ve ben ailemin ekonomik olarak tam bağımsız olmasa da bir nevi bu ailenin denetimi altında olmadan, hür irademle kendi hayatımla ilgili kararları alma tasarrufuna sahibim. öncelikli bu böyle bilinsin.

ikinci olarak, bir ailenin, o ailenin içindeki insanların nasıl yetiştiğini kimse bilemez. toplumun ahlaki değerleriymiş, cartıymış, curtuymuş. efendim burası müslüman bir ülkeymiş. hemen bir örnek vereyim: kayseri çok müslüman bir şehirdir. akşam 9'dan sonra sokakta bir tane insan bulamazsın. ama git bağa bahçeye, oradaki bastırılmış rezaletlere şahit ol. bu sadece küçük bir örnektir.

devlet bana kaçta yatmam gerektiğine, bir kadınla yaşayıp yaşayamama kendi kafasına göre karar veremez. bunu hiçbir ahlaki değerin temeline oturtamazsın. bu kısıtlamadır, baskıcılıktır. hele ki orada burada "biz kimsenin yaşam tarzına müdahale etmiyoruz" deyip böyle başka yerlere çıkıp sırf cemaati mutlu etmek için söylediği ipe sapa gelmez açıklamalarla beni tekrardan rahatsız edemez.

şimdi daha demin söylediğime geleyim. devlet beni zaten bazı şeyleri incelterek kontrol altında tutuyor. misal: ben samsun'da yaşıyorum. burada tramvay var 11.30'da bitiyor. dolmuş vs. daha erken. otobüsü hiç söylemiyorum bile. yani devlet bana diyor ki: "en geç 11.30'dan önce evinde ol. yoksa bedelini ödersin". nasıl öderim? taksiyle.

diyor ki, sabah işe gideceksin. o nedenle akşam eve gitme saatlerini fazla kaçırma. sen bu kapitalist düzene lazımsın. şimdi işin bu kısmı çok mantıklı geliyor ama bir de şu tarafı var. örneğin, ani bir şekilde rahatsızlandım ve hastaneye gitmem gerekti. iyi çok güzel ambulans gelip beni götürüyor. gece hastanede kalmamam gerekiyor yoksa oraya da bedel ödemem gerekebilir. ya da işim erken bitti diyelim. gece saat 3.00. ben bu vasıtayı nereden bulacağım güzel kardeşim? cebimde hiç para yok.

neyse. sanırım herkes anladı. işte bazı insanlar bunları anlayamadığı için rahat uyur ama devlet benim özel hayatıma ve yaşam alanıma müdahale ettikçe ben uyuyamıyorum, rahatsız oluyorum. fark bu aslında.
benim modern arkadaşlarım da var!! kıvamında savunması olan yazar hedesi.
öpüşmek çok güzel bişey oldugu için öpüşmeye dalıp ders çalışmazlar. vatana millete hayırlı evlat olamazlar. bide çok öpüşüp sogukta dışarı cıkarlarsa dudakları çatlar hep.
bir şeye ve olaya, doğru veya yanlış deme haddine kimse sahip olmadığından olmayan doğruluktur.
her duyduğumda 'bırakın gençler sevişsin'dediğim saçmalıktır.
turizm otelcilik okuyan öğrenci beyanı.
Ogrenci yurtlarindan bahsedilmiyormu? Cok abartmayalim bence, gorende herkes kizli erkekli kaliyo diycek. Gereksiz bir tartisma. Herkes istedigi gibi kalir, kimsede ugrasmaz, denetlemekle.
ne kadar etiktir tartismaya aciktir fakat bunun bir kanunla yasaklanmasi kendi dusuncesini baskalarina dayatmaktan baska bir sey degildir .
kesinlikle anne ve babaların destekleyeceği doğruluktur. tabi çocukları nasıl düşünür ? saygı duyulur o ayrı.
ak parti oylarını katlayacak doğruluktur.
Doğrudur kalamaz bir süre sonra ister istemez kız ve erkek arasında etkileşim başlayacaktır. Fakat ikiside bunu istiyor ve kabulleniyorsa kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Istediklerini yaparlar.